Znovuobnovení fungování Domu PZKO bude postupné. Zprvu bude v provozu jen venkovní část ve zrekonstruovaném parčíku. „Jako první bude k dispozici občerstvení ve stánku, jakási forma gril baru, kde bude k dostání pivo, nealko, minutková jídla a pro děti dospělé zmrzlina, čokoláda,“ říká nový provozovatel Domu PZKO David Totek.

Těrlicko. Majitelka restaurace a penzionu Hájenka Anna Blažková s personálem. Rok 2022.
Covid byl zlo, na bramboráky do Hájenky v Těrlicku ale opět jezdí lidé zdaleka

Občerstvení bude venkovní areál nabízet od května nejen pro místní. „Chceme ale vyjít vstříc také cyklistům, kteří k nám do Stonavy přijedou, aby se mohli občerstvit a měli plnohodnotný servis,“ dodává.

Celá budova otevře do léta

Po zatěžkávací zkoušce ve venkovním areálu chce nový provozovatel opět otevřít také vnitřní restauraci a k dispozici budou i salonky a samozřejmě hlavní sál. „Tak, abychom vyhověli požadavkům obce a spolků, které se tam scházejí,“ říká David Totek.

Aby provoz mohl fungovat v plné míře, potřebuje personál. „Věřím, že se ho sehnat podaří a plný provoz nastartujeme co nejdříve,“ dodává.

Petrovice u Karviné. Andrea Folterová, majitelka Cafe Rotigel.
Kavárna Rotigel a dorty z Petrovic: covid vyučoval, velký pomocník je internet

První větší akcí má být ve druhé polovině července stonavská pouť. To už by měl veškerý provoz Domu PZKO měl běžet zase jako naplno, v dobách před covidem. Během dalších měsíců opět dostanou prostor, plesy, skoky přes kůži a nejrůznější setkání. „Na léto už máme nasmlouvané i svatby, říká provozovatel David Totek.

Víc o obnoveném provozu Domu PZKO je na webových stránkách www.grill-bar.cz, kde najdou zájemci kontakty pro objednávky akcí společenských i soukromých.