Nekončící epidemie koronaviru zvlášť těžce postihuje řadu živnostníků, kteří stejně jako na jaře i nyní museli uzavřít své podniky. A Poruba se těm, kteří podnikají v objektech patřících obvodu, opět snaží pomoci.

„Situace mnoha malých podnikatelů je kritická. Opět nemohou mít otevřeno a opět nemohou poskytovat své služby. Na jaře jsme těm, kteří mají své provozovny v našich prostorách, pomohli s úlevami na nájemném. Stejnou formu pomoci jsme zvolili i teď, jen jsme ji uvedli v soulad s pomocí, kterou živnostníkům poskytne město,“ uvedla starostka Poruby Lucie Baránková Vilamová.

Na pomoc tak dosáhnou například kadeřníci, kosmetičky, maséři nebo majitelé restaurací. „Odpustíme jim padesát procent z nájmu za dobu, kdy museli mít zavřeno. Stačí si podat jednoduchou žádost,“ řekla starostka.

Poruba ale pomáhá i těm, kteří mají svou živnost mimo prostory obvodu. „Už na jaře jsme majitelům restaurací, kaváren, cukráren a hospod do konce roku odpustili nájem za předzahrádky. Z rozhovorů, které jsem s některými z nich vedla, vím, že tento krok kvitují a hodně jim pomohl,“ dodala Lucie Baránková Vilamová.