„Největší zájem je o lidi do stavebnictví, pro stravování a pro pohostinskou činnost," vyplývá z informací karvinského úřadu práce. 

K optimistickým údajům možno přidat také fakt, že už na jedno volné místo nečeká osmdesát nezaměstnaných, ale „jen" padesát.

Navíc k poslednímu dni března bylo v nabídce zaměstnavatelů 463 volných pracovních míst, což je o 25 více než před rokem a o 89 více než v předchozím měsíci.

Bezbřehý optimismus ale rozhodně není namístě. Summa summarum je Karvinsko, pokud jde o počet nezaměstnaných, stále na druhém místě od konce za Bruntálskem.

23 241. To je počet uchazečů o zaměstnání v okrese Karviná k 31. březnu 2014. I když ve srovnání s předchozím měsícem je o 318 nezaměstnaných méně, ve srovnání se stejným měsícem roku loňského je zájemců o práci o 6,4 procenta více, přesně o 1389 osob. Je to nejvyšší číslo od roku 2008.

Z 271 volných „březnových" pracovních míst bylo nejvíce pro kvalifikované stavební dělníky, tesaře, truhláře, číšníky a servírky, pomocný personál v hotelích a v administrativě, ale poptávka je také po zednících, pracovnících ostrahy, obchodních zástupcích nebo řidičích nákladních aut.

Odborníci předpokládají další zlepšení situace na trhu práce i v dalším měsíci, což by podle nich mohla ovlivnit nová pracovní místa vznikající v rámci aktivní politiky nezaměstnanosti.