„Trochu se obávám, že si už byty nebudou moci koupit nájemníci. Ačkoli má RPG v Karviné více než 9500 bytů, bohužel jsme nebyli dopředu o plánech majitelů společnosti RPG informováni, a tak to musíme jen vzít na vědomí. Já ale věřím, že se nový vlastník bude chovat k nájemníkům slušně a že se pro většinu z nich nic nezmění," míní karvinský primátor Tomáš Hanzel, který se o prodeji společnosti RPG novému vlastníkovi dozvěděl ve čtvrtek ráno, těsně předtím, než to nový vlastník zveřejnil.

Navíc doufá ve změnu směrem ke skupině problematických nájemníků. „Byty mají sloužit slušným platícím lidem, ne nepřizpůsobivým a problémovým rodinám žijícím programově pouze ze sociálních dávek," řekl Hanzel.

Jeho havířovský kolega Daniel Pawlas tvrdí, že dnes už je těžké plakat nad „rozlitým mlékem".

„Příčiny toho všeho, co se kolem bytů RPG dnes děje, musíme hledat ve zcela jiné době, při privatizaci OKD. Lidé dnes jen sklízejí hořké ovoce minulých rozhodnutí a zpytovat svědomí musejí ti, kteří u těch rozhodnutí byli. Spekulace o možnostech odkoupení těchto bytů jejich nájemníky jsou dle mého názoru zcela zbytečné," dodal havířovský primátor.