„RegioJet zároveň navyšuje počet spojení. Významnou novinkou je také spuštění zábavního portálu na palubě vlaku a možnost objednat si snídani předem v rezervačním systému," informoval Přemysl Vícha, obchodně-marketingový ředitel společnosti RegioJet.

Od neděle 15. prosince budou nově všechny spoje zastavovat v České Třebové a rovněž v Zábřehu, kde dosud zastavovaly pouze tři odpolední spoje jedoucí z Prahy. Výrazně se tak zvýší obslužnost tohoto regionu," upřesnil Přemysl Vícha.

Jak také doplnil, RegioJet rovněž navyšuje počet spojení. Ve dnech špičky, od čtvrtka do neděle, vypraví v obou směrech nové večerní spoje. Z Prahy směrem na Ostravu vyjede vlak IC 1019 ve 20.44 hodin a opačným směrem se vydá vlak IC 1018 ve 20.45 hodin z Ostravy Hlavního nádraží. „V těchto vytížených dnech chceme umožnit zákazníkům pozdější návrat domů ze zaměstnání, školy a během víkendu možnost vrátit se později například z celodenního výletu," upřesnil obchodně-marketingový ředitel RegioJet.

Vlaky IC 1013,1015,101­7,1019 budou také nově zastavovat na zastávce Třinec-centrum. V této nové stanici bude RegioJet zastavovat jako jediný dálkový spoj. „Chceme tak lidem umožnit pohodlnější a bližší nástup, neboť stanice se nachází přímo v centru a lidé nemusejí cestovat na okraj Třince, kde se současné nádraží nachází," doplnil Přemysl Vícha. Břetislav Lapisz, lap