„Nabízíme Vám zavedenou prodejnu s výrobnou, která funguje již řadu let, přímo v centru obce. Tento objekt je vhodný k podnikání, převzetí živnosti, předělání na kancelářské prostory nebo předělání k obrazu svému a zahájení nové podnikatelské činnosti,“ píše se v nabídce realitní kanceláře.

Pravděpodobný konec provozovny Deníku potvrdilo několik na sobě nezávislých zdrojů. „Budova je na prodej ale jak dlouho tady bude ještě fungovat řeznictví, se zatím neví. Asi až to někdo koupí,“ zní jedna z informací. Deník se snažil podrobnosti přímo u majitele firmy, leč marně. Na telefon ani maily dosud nikdo nereagoval.

Lidé jsou nešťastní

Na informace o konci vyhlášeného řeznictví reagují lidé i ve facebookové skupině Dolnolutyňáci sobě. Většinou lamentují, že za konec řeznictví mohou lidé tím, dávají přednost levnějšímu masu v supermarketech, případně v Polsku. Ovšem ne všichni. „Je to opravdu velká škoda. Mají vždy kvalitní výrobky a čerstvé maso. Je mi to moc líto,“ napsala třeba Vlaďka Szczurová.

close Budova řeznictví U Wojtasů v Dolní Lutyni je na prodej. Listopad 2023. info Zdroj: Deník/Tomáš Januszek zoom_in Budova řeznictví U Wojtasů v Dolní Lutyni je na prodej. Listopad 2023.

Prodejna řeznictví, a dříve také uzenářství, má v obci dlouhou tradici. Podle obecního kronikáře Jana Fismola firma vznikla po 2. světové válce a po nástupu komunistů byla znárodněn. V 80. letech fungovala v prostorách pekárna, řeznictví a prodejna potravin. Až po roce 1989 ji potomek zakladatelů provoz rodinného podniku řeznictví obnovil. Před několika lety však zemřel a firmu převzala jeho žena a potomci.