„Všechno začalo výstavbou golfového hřiště, které vzniklo na 16 hektarech pozemků. Chtěli jsme vyzdvihnout tento sport tak, aby byl vnímán, že je skutečně pro každého, a ne jenom pro vyvolené. Vcelku se nám to daří. Dneska si k nám chodí zahrát společně vnuk, táta i děda, a to je pro nás radost,“ zmiňuje Tereza Bartulcová, jedna ze tří majitelů. Golfový klub má dnes 350 členů.

„Pořádáme zde dětské golfové tábory, turnaje a máme trenéry, kteří trénují individuálně i skupinově. Často se zde konají komerční turnaje. Každý pátek pořádáme seniorské turnaje 50+. Jsou to ty nejpohodovější, které na golfu máme, dále pořádáme pravidelné turnaje pro děti a každou sobotu se koná turnaj Hukvaldy open, kde je nezřídka překročena kapacita hráčů, které naše hřiště pojme. Lidé, kteří mají zkušenosti i s jinými golfovými hřišti, vnímají atmosféru u nás jako rodinnou. Možná to dokazuje i fakt, že dneska hraje golf i mnoho obyvatel Hukvald, kteří byli zprvu proti výstavbě hřiště,“ poznamenala Bartulcová.

Restaurace Imrvére ve Frýdlantu nad Ostravicí si získala popularitu v celém regionu nejen díky vyhlášeným hamburgerům.
Restaurace Imrvére: na jejich hamburgery jezdí do Beskyd celý region, víme proč!

Navíc klubovna na golfovém hřišti funguje zároveň jako caffeterie, kde si můžete kdokoliv vychutnat dobrou kávu, dát pizzu nebo polévku z kuchyně prezidenta golfového klubu.

„Není určena jen golfistům, ale i široké veřejnosti, tedy může být i cílem výletů. Devizou našeho hřiště je nádherný výhled z každé jamky na hrad Hukvaldy a jeho okolí,“ popsala Bartulcová.

Před sedmi lety pak v Hukvaldech vybudovali penzion Roubenka. První vize byla taková, že bude určen jako ubytování pro golfisty, protože sousedí s golfovým hřištěm. Golfovým vozíkem dojedete k chalupě, která je vzdálená pouhých sto metrů od hřiště. Roubenka se před pěti lety stala Roubenkou roku v celostátní soutěži dřevostaveb.

Farář Bohumil Vícha ve Skřipově.
Farář ze Skřipova málem přišel o zrak, při své újmě udělal radost Charitě Opava

"Jedná se o ideální místo pro letní dovolenou s dětmi. Chalupa nabízí venkovní jezero, saunu, dětskou hernu, zahradu s ovocným sadem, která sousedí s lesem. Můžete si zde zahrát ruské kuželky a děti můžou využít domek na stromě. Zájemci si mohou pronajmout celou chalupu pro 12 lidí. Je oblíbená v létě i v zimě. Prázdninové termíny míváme zaplněné i dva roky dopředu. Lidé se k nám rádi vracejí, jak na golf, tak na roubenku,“ řekla Bartulcová.

Nejnovější částí Resortu Hukvaldy je venkovský hotel Ráj na zemi

Tereza Bartulcová jejímž koníčkem je design, otevřela před lety prodejnu starého porcelánu s malou kavárnou. Manželé Bartulcovi po čase tuto budovu koupili a pustili se do výstavby venkovského hotelu Ráj na zemi.

„Tento hotel nabízí kavárnu s kapacitou 43 míst a čtyři dvojlůžkové pokoje s přistýlkou. Ráno tady voní domácí pekárna. Všechny produkty jsou z naší kuchyně. Našim cílem bylo vybudovat místo, kde by se lidé cítili jako v ráji.“ uzavřela Bartulcová.

Děti z lesní komunitní školy Hnízdo uklízely odpadky kolem Prašivé, Beskydy, květen 2022.
Na Prašivé žijí ekologicky: ne plastovému nádobí, do práce chodí bez zplodin

Ráj na zemi. Tak se jmenuje také stylová kavárna, která je součástí stejnojmenného venkovského hotelu v Hukvaldech. Nabízí výběrovou kávu a spoustu dobrot. Všechny domácí výroby.

„Všechno je upečeno u nás. Pečeme kváskové chleby, dorty i zákusky. Děláme i slanou kuchyni. Už od rána to tady voní celou kavárnou. Den u nás začíná snídaněmi, které si naši hosté oblíbili. V celodenní nabídce máme domácí lívance s teplým ovocem, polévky, domácí pomazánky, avokádový chléb a podobně.“ uvedla Tereza Bartulcová, provozovatelka venkovského hotelu Ráj na zemi.

„Nabízíme španělská vína z malých vinic. Děláme také ochutnávky vín. Spolupracujeme s místními regionálními výrobci, kteří nám dodávají např. paštiky, preclíky, sirupy atd. V kavárně v Hukvaldech pořádáme hudební večery. Většinou v pátky, klavír nebo kytara. Letos připravujeme Hudební léto v Ráji, které nabídne tři čtvrteční koncerty. Vstupenky na koncerty si můžete zakoupit od 15. června přímo v kavárně. Každý koncert má přívlastek. První koncert bude 7. července od 18.30 s hudebníky Jakubem Jedlinským & Pavlem Fischerem. Tento koncert je s přívlastkem španělských vín, které nabízíme u nás v kavárně. V průběhu večera plánujeme degustaci těchto vín spolu se španělskou kuchyní. Druhý koncert se uskuteční 4. srpna od 18.30 s džezovou skupinou Silesian Dixie Band, s přívlastkem piva a v našem případě to bude Bernard, který je u nás na čepu. Třetí koncert je na programu 25. srpna od 18.30 s Martou Töpferovou se svým Latin triem – latinskoamerické a autorské písně s přívlastkem kávy. Jedná se o kávu značky Illimité „malý vesmír v každé kávě“, kterou vaříme v naší kavárně,“ přiblížila Bartulcová.

ZŠ E. Krásnohorské ve Frýdku-Místku disponuje protiatomovým krytem.
Dětem v atomovém krytu zhasli. Legrace je na chvíli přešla

Součástí kavárny je rozkvetlý dvorek, který nabízí venkovní posezení a pohodu na lehátkách. „V teplých měsících je otevřený venkovní bar Nebe, kde mícháme letní drinky. Máme otevřeno od pondělí do neděle. Chtěli jsme vybudovat místo, kde se lidé chtějí vracet za dobrou kávou, kuchyní, vínem a příjemnou atmosférou,“ poznamenala Bartulcová.

Hotel má kapacitu čtyř luxusních dvojlůžkových pokojů s přistýlkou. Každý pokoj má jiný nádech a jinou atmosféru. „Mátový pokoj nabízíme jako svatební, šafránový jako rodinný, v heřmánkovém pokoji na vás dýchne klid a v pomněnkovém romantika. Většinou se hosté vracejí, aby je postupně vyzkoušeli,“ popsala Bartulcová.

„V Ráji na zemi můžete strávit krásné ráno, hezké odpoledne a pohodový večer jak při krátké návštěvě nebo delší dovolené. Tým Ráje na zemi se těší na vaši návštěvu,“ uzavřela Bartulcová.