"Provedeno je přes sto testů u přijíždějících klientů, a zatím všechny vyšly negativní. Od 1. března budeme  testovat v pravidelných intervalech také všechny zaměstnance, testování pracovníků odstartuje v pondělí v 6 hodin ráno. Všichni zaměstnanci buď jsou nebo budou vybaveni respirátorem. Klienti si mohou respirátory zakoupit na recepci lázní," uvedl obchodní ředitel Sanatorií Klimkovice Lukáš Dostál.

V Sanatoriích Klimkovice nadále platí zákaz návštěv, zákaz opouštět areál v době lázeňského pobytu, klienti mohou k procházkám využívat přilehlé lesy a lesopark. Zavřené jsou restaurace, kavárny i bar, nepořádají se kulturní ani společenské akce. Na druhou stranu mohou klienti využít volnějších kapacit na terapiích a sestavovat si po dohodě s lékařem terapeutický plán bez omezení. 

Lázně jsou v současnosti zaplněné ze 60 procent, na pobytu je zhruba 200 dospělých a 90 dětí (děti jsou vesměs s doprovodem). Plná je hlavní budova A, obsazené jsou apartmánové domy.

Budova B, která běžně slouží jako dětská léčebna, je prázdná, její ubytovací kapacita je na základě dohody s Úřadem Moravskoslezského kraje blokována pro případ přetížení nemocnic. Zároveň se v terapeutické části budovy B chýlí k závěru kompletní rekonstrukce vanového oddělení využívaného k léčebným koupelím. Končit by měla v polovině března. 

Ambulantní neurorehabilitace

Už od loňského roku nabízejí klimkovické lázně on-line terapie logopedie svým klientům, protože pro mnohé z nich je pokračování logopedických cvičení důležité, aby se nezastavily pokroky nebo se dokonce nehoršil už dosažený stav. Využívá je zhruba desítka klientů.

Letos začala Sanatoria Klimkovice navíc poskytovat ambulantní neurorehabilitace, po kterých klienti z nejbližšího okolí v minulosti volali. Při plném obsazení lázní ale nezůstávaly na ambulantní rehabilitační programy volné kapacity na terapiích.

Aktuálně jsou k dispozici. Ambulantní klienti nemusí čerpat celý program typu RehaKlim nebo KlimTherapy, dojíždějí jen na cvičení s fyzioterapeutem a k tomu mají jednu až dvě další procedury volené s ohledem na jejich zdravotní stav a potřeby. Program ambulantní  neurorehabilitace je určen pro dospělé i dětské klienty, lze ho čerpat denně, nebo jen několik dní v týdnu dle dohody a možností klientů. Více informací najdete zde: www.sanatoria-klimkovice.cz/cz/ambulantni-neurorehabilitace.