Švédská společnost Mölnlycke Health Care vyrábí vysoce kvalitní zdravotnické nástroje a pomůcky. Speciální jednorázové chirurgické sety z továren v Karviné a v Havířově snižují riziko pooperační infekce a pomáhají zachraňovat životy pacientů na operačních sálech v 60 zemích světa a ve více než 30 českých nemocnicích.

Mölnlycke v Moravskoslezském regionu působí již více než 15 let a patří mezi významné zaměstnavatele.

Podle generálního ředitele Emmanuela Chilauda je přesto jeho hlavním cílem pro rok 2018 nalézt další nové kolegy. Kvůli tomu již společnost zahájilai rekrutační kampaň s mottem „Dobrá práce, kousek od domova“, která zájemce láká mimo jiné na novoroční zvýšení platů.

Jak hodnotíte letošní rok a jaké jsou vaše cíle na 2018?

Letošní rok hodnotím velmi pozitivně! V květnu jsme otevřeli naši druhou výrobní halu v kraji, v Dolní Suché v Havířově. Dotáhli jsme tak do úspěšného konce největší projekt v historii naší společnosti a nyní věříme, že tímto krokem pomůžeme i s oživením lokálního pracovního trhu. Ostatně naším cílem je do konce roku 2018 zaměstnávat více než tisíc pracovníků.

Jste spokojeni s rozšířením své výrobní kapacity do Havířova?

Zprovoznění nového závodu bylo ekonomická nutnost. Reagovali jsme tak na dlouhodobě rostoucí globální poptávku po našich výrobcích. Jsem zároveň velmi rád, že jsme šli právě do Havířova. S lidmi z moravskoslezského regionu máme perfektní zkušenosti. Dlouhodobě odvádějí skvělou práci, za což bych jim chtěl velmi poděkovat.

Doufám, že se nám zde v budoucích měsících podaří získat i další nové zaměstnance. Za tímto účelem jsme v uplynulých týdnech rozjeli také novou náborovou kampaň, v jejímž rámci jsme zřídili i zelenou linku a vlastní webové stránky www.pracevmolnlycke.cz. Od ledna 2018 navíc plánujeme zvýšen mezd.

V Karviné působí společnost Mölnlycke již od roku 2002. Znamená to, že se v našem regionu již cítíte jako doma?

Já osobně určitě ano! V Moravskoslezském kraji jsme s rodinou již zapustili pevné kořeny. Máme zde nejen práci, ale také přátele. A co se týká Mölnlycke, jsme tu již více než 15 let a jsme tu opravdu spokojeni. Důkazem toho je i skutečnost, že naše nová výrobní hala byla postavena právě v Havířově.

Původem jste Francouz, již více než deset let jste však doma v našem kraji. Blíží se čas vánočních svátků, jak budete vy sám slavit Vánoce?

Štědrý den budu tentokrát trávit s rodinou ve Francii. I tam to ale budou tak trochu české Vánoce. Plánují si s sebou totiž přivést české cukroví i adventní věnec. Vánoční atmosféra tak bude podobná jako v domácnostech mých českých kolegů. Těm bych chtěl také poděkovat za celoroční spolupráci, ať již ve výrobě, skladu, či administrativě – všem patří velké díky a přání klidných Vánoc a úspěšného vstupu do nového roku!