„Předprodej celosezónních skipasů za loňské ceny!,“ láká lyžaře do Jeseníků akiareál Annaberg v Andělské Hoře, který v listopadu zahájil předprodej skipasů na zimní sezonu 2022/2023. „My letos zdražovat nebudeme! Protože nám ceny loni zmrzly, Ski Aréna Karlov letos nezdražuje. Ceny zůstávají stejné i v této sezóně! Tak si užijte největší porci lyžování na Moravě!,“ rozjela předsezónní kampaň Ski Aréna Karlov v Malé Morávce. „Tak to je snad jediná pozitivní zpráva roku,“ glosovala na facebooku nabídku Ski Arény Karlov jedna z lyžařek. Následovaly desítky dalších pochvalných komentářů, srdíček a smajlíků.

Skiareál Kopřivná oznámil, že pokud bude počasí příznivé, hodlá novou lyžařskou sezonu zahájit 9. prosince 2022. Někteří nedočkavci už hledali ceník pro novou sezonu a mimoděk při tom způsobili informační šum. „650 korun za večerní lyžování už je nad naše možnosti. Ať si tam jezdí sami. Fakt nejsme socky, jen soudní,“ napsala vzkaz na facebook resortu Kopřivná zklamaná lyžařka. Neuvědomila si, že na Kopřivné se právě střídá bike sezona a ski sezona, takže ceníky v automatech pod sjezdovkou nemusí být v listopadu zrovna aktuální.

„Tato cenová spekulace je hoax. Letošní sezóna bude na tzv dynamických nebo flexibilních cenách podobně jako je to ve Špindlu nebo v Alpách. Budeme on-line startovat v principu na loňských cenách. Víme, ze promítat šestinásobné zdraženi elektřiny do ceny skipasu nemůžeme. Jelikož nám nedávno skončila letní sezona, tak na automatech - samoobslužných pokladnách - byly pouze ceny platné pro bikepark, kdy například celodenní jízdné stalo 650 korun. Neříkáme, že budeme mít stejné ceny jako v Alpách nebo ve Špindlu, ale že budeme mít stejný princip,“ uvedl Kopřivná resort obavy ze zdražování na pravou míru.

Na svém webu má Kopřivná ceník platný v březnu 2022. Pro večerní lyžování po 18 hodině je tam uvedena cena 450 korun pro dospělého na místě a 420 korun v e-shopu.