Některé přitom zdražují o pět až deset procent ročně kvůli rostoucí ceně práce. Firmy v regionu dnes nabízejí kompletní stěhovací servis včetně demontáže nábytku, zabalení věcí nebo zapůjčení přepravek, až po malování a úklid bytu. Naprostá většina zákazníků vyžaduje jen základní stěhování v rámci kraje. Řekli to zástupci stěhovacích firem. "Poptávka roste ze stran právnických i fyzických osob, trend je neustále vzrůstající. Meziroční růst cen se pohybuje kolem nějakých pěti procent v regionu. My teď chystáme zdražení na listopad a dohadujeme se, jestli to bude pět nebo deset procent, ale vypadá to, že to bude tento rok deset procent. Lidí je málo, říkají si o více peněz a my je musíme zaplatit," řekl Roman Tycar z firmy Ryspol, která obslouží v průměru pět zákazníků denně. Zdražovat musel i Roman Košárek z Opavy.

"Od roku 2004 se zvedly ceny o deset procent," řekl podnikatel. Naopak podle Jiřího Gavrona, majitele firmy Stěhováček, konkurence nedovolí zvyšovat ceny. "V kraji jsou dvě velké a zhruba 25 malých stěhovacích firem. Konkurence je velká a ceny jsou tak nízké, že už z toho nejde pomalu žít. Nafta jde nahoru, ale ceny se nezměnily řady let," řekl Gavron. Ceny za stěhování jsou v regionu srovnatelné. Při jejich výpočtu se obvykle posuzuje poloha a velikost a vzdálenost bytů, existence nákladního výtahu, ale také například nadměrné břemeno jako trezor nebo klavír. Jen výjimečně je do ceny zahrnuto i pojištění. Například ostravský podnikatel Radim Váňa razí zásadu, že cenu si zákazník musí umět spočítat sám.

"Na auto se třemi chlapy účtuji 1000 korun na hodinu, neúčtuji kilometry ani schody. Raději zaplatím kluky, kteří mi dobře pracují, než abych srážel cenu dolů a neměl jistotu, že mi něco neodřou," řekl. Například třípokojový byt stěhovaný z přízemí do prvního patra z Ostravy do Opavy vyjde podle Košárka do 4000 korun. Běžné stěhování v rámci Ostravy stojí od 3000 do 5000 korun. Například ale z Ostravy do Prahy musí zákazník počítat s částkou kolem 20 000 korun.

Podle Ryspolu může cena u třípokojového bytu vystřelit až ke 20.000 korunám, pokud zákazník nechce dělat vůbec nic. Část podnikatelů poskytuje stěhovací služby při podnikání v autodopravě. Někteří v regionu jsou schopni přestěhovat zákazníka bez čekání. Lidé se stěhují většinou po kraji nebo v rámci města. Podle firmy Ryspol je zákazníků, kteří se spokojí jen se základním stěhováním, okolo 70 procent. Věci si sami zabalí a firma je snese, převeze a vynese na nové místo.