Například hypermarkety Albert prodloužily od 16. prosince otevírací dobu až do půlnoci. Vsázejí tak na zákazníky, kteří upřednostňují předvánoční nákupy v klidnějších večerních hodinách. V Globusu zase otevírají o hodinu dříve, už v sedm hodin ráno.

Mnoho zákazníků dohání to, co v předvánočním čase nestihli ještě na Štědrý den. Musí ale počítat s omezenou otevírací dobou. V supermarketech bude prodejní doba vesměs stejná, jako tomu bylo o svátcích loni. Oproti běžnému provozu tak opět dojde k citelnému omezení.

Na Štědrý den nakoupíte v Lidlu jen do 12 hodin, v Tescu ještě hodinu po poledni a v Kauflandu nebo v Albertu do druhé hodiny odpolední. Na Štěpána má většina obchodníků zavřeno, na druhý svátek vánoční už se supermarkety znovu otevřou a až do 31. prosince budou fungovat s normální otevírací dobou.

Se silvestrovským nákupem si někde budete muset pospíšit. V Lidlu nakoupíte jen do 15 hodin, v Bille nebo Tescu do 17 hodin. Kaufland bude mít otevřeno do 18 hodin a Albert dokonce do sedmi hodin večer. Na Nový rok bude mít většina obchodů zavřeno.

Obchodní řetězce se tak snaží vyjít vstříc jak zákazníkům, tak zaměstnancům. Prodloužená předvánoční doba umožní větší rozptýlení nakupujících, její omezení během svátků zase jistě uvítají všichni zaměstnanci, kteří si tak budou moci užít Vánoce s rodinami.