Haly továrny už stavbaři stavějí několik týdnů, včera odpoledne však byl oficiálně poklepán základní kámen.

Jak řekl generální ředitel výrobních závodů Emmanuel Chilaud, firma továrnu staví, aby uspokojila vysokou poptávku pro produkci. „Naše sety zajišťují bezpečné operační zákroky po celém světě. Našich více než 700 zaměstnanců vyrobí ročně přes 5 milionů jednorázových setů a to ve více než 14 tisících konfiguracích. Ani to však není dost, poptávka dlouhodobě roste a my na to musíme reagovat. Proto stavíme novou továrnu v Havířově," řekl Chilaud.

Stavba havířovské továrny si vyžádá investici 1,6 miliardy korun. Provoz by měl být zahájen v květnu příštího roku. Po postupném nabíhání výroby by mělo v továrně pracovat až 300 zaměstnanců. Někteří už pracují v karvinském provoze a pak přejdou do Havířova. Další firma bude přijímat.

„Jsme velice pyšní, že můžeme přispět k prosperitě tohoto regionu a nabídnout nová pracovní místa. Jsme hrdí na naše pracovníky. Sety, které vyrábějí, se používají po celém světě od Londýna po Sydney," prezident společnosti Eric De Kesel.

Hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák i primátor Havířova Daniel Pawlas připomněli, že továrna se staví v místě, kde se 100 let těžilo uhlí.

„Toto místo má pro Havířovany velký význam. Těžba uhlí si zde v roce 1961 vyžádala 108 životů horníků při důlním požáru. Po ukončení těžby v roce 2007 nyní nabývá nových rozměrů, když se zde budou vyrábět produkty pro zdravotnictví a práci najdou stovky lidí z města a regionu," dodal Pawlas.

„Dnešní výstavba závodu Mölnlycke Health Care v zóně Dukla je jasným důkazem, že i průmyslové brownfieldy mají budoucnost. je také důkazem toho, že Moravskoslezský kraj je přívětivý pro zahraniční investory," řekl hejtman Novák.

Zdroj: Youtube