V rétorománštině se jí říká Senda Dil Dragun, v češtině znamená Dračí stezka. Řeč je o stromové stezce, která vyrostla ve švýcarském regionu Laax v kantonu Graubünden a návštěvníci na ni poprvé vyrazili v polovině roku 2021. A co má nejdelší stezka korunami stromů na světě společného s Českem?

K výstavbě byly použity ocelové trubky značky Jäkl vyrobené ve společnosti ArcelorMittal Tubular Products Karviná.

Nejdelší stezka korunami stromů na světě měří 1560 metrů a místy vede až 28 metrů nad zemí. Dvě vstupní věže spojují čtyři vyhlídkové plošiny. Z vrcholu jedné věže míří dolů 73 metrů dlouhá skluzavka.

close Trubky na vyztužení nejdelší stromové stezky na světě byly vyrobeny v Karviné. info Zdroj: AMTP Karviná zoom_in Trubky na vyztužení nejdelší stromové stezky na světě byly vyrobeny v Karviné.

Plně bezbariérová stezka byla vyrobena a sestavena, mimo podpůrných a spojovacích materiálů, výhradně ze dřeva z místních zdrojů.

Český závod AMTP Karviná vyrobil pro nejdelší stezku na světě ocelové trubky značky Jäkl. Švýcarské normy a požadavky na kvalitu přitom patří k těm nejnáročnějším na světě.

„Vnímáme to jako ocenění naší práce. Opět se ukázalo, že originální výrobky Jäkl z Karviné dokáží splnit maximální nároky zákazníků u nás i ve světě. Máme velkou radost, když naše výrobky vidíme na takto mimořádných stavbách,“ říká René Fabik, generální ředitel společnosti ArcelorMittal Tubular Products Karviná.