„Máme tu spoustu sportovních klubů a kroužků a kapacita dvou malých tělocvičen, které jsou momentálně k dispozici, prostě nestačí,“ řekl Polášek.

Nová hala má stát na dohled základní škole a v dopoledních hodinách budou moci její prostory využívat žáci pro hodiny tělocviku. V obci také funguje výborný florbalový oddíl a jeho hráči tak budou mít dobré podmínky pro trénink.

Plány na výstavbu sportovní haly nejsou vůbec nové.

„Na záměru pracovali čtyři roky. Vše jsme konzultovali také se sportovními kluby tak, aby hala co nejvíc vyhovovala všem,“ vysvětlil starosta.

Stavební povolení je staré asi měsíc a ještě letos by chtěla obec podat žádost o dotaci na ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Pokud budou peníze, mělo by se na jaře začít stavět.

V zájmu zvýšení komfortu pro rekreanty, ale i místním plánuje radnice vybudovat také menší krytý bazén a wellness centrum.

„Do toho ale nechceme jít sami. Spíše chceme oslovit majitele rekreačních středisek okolo přehrady, zda o něčem podobném neuvažují. Obec by se na projektu mohla spolupodílet. Finančně to není malá investice, a proto jsme spíše pro spolupráci. Cílem je nabídnout rekreantům v případě nepříznivého počasí alternativu, aby se mohli koupat či využít wellness služeb,“ vysvětlil starosta Těrlicka.