„Spousta firem poptávajících absolventy technických oborů zjistila, že bez úzké spolupráce s učilištěm a bez motivování potencionálních studentů bude do budoucna zaměstnance hledat jen těžko," popisuje situaci ředitel Středního odborného učiliště DAKOL Vladimír Kolder.

Podmínkou pro získání bonusového finančního ohodnocení je na této škole nejen dobrý prospěch, ale především docházka. Peníze mají žáky motivovat už k samotnému nástupu na daný obor a také k pravidelné docházce.

„Zaměstnavatelé poskytují studentům v rámci praxí odpovídající mzdu, k ní však na základě stipendijní smlouvy může žák dostávat i bonusové peněžní ohodnocení v řádech tisíců korun. Mnoho firem si tak „vychovává" své budoucí pracovníky," vysvětluje Kolder.

Na jiných školách situaci řeší bonusy.

„I přesto, že máme propracovaný stipendijní plán, pořád nám chybí nějaký silnější partner. Stálí zaměstnavatelé se ale snaží žáky motivovat nejrůznějšími bonusy," prozradil Igor Třaska z havířovské Střední školy technických oborů.

Mezi ty patří i slevy na jízdném a stravném, odborná školení nebo motivační „přilepšení" k výplatě. Přes omezené prostředky se snaží své studenty motivovat i samotná škola.

„Žáci dostávají finanční odměnu třeba za vítězství v nějaké soutěži. Ke studentům putuje i převážná část zisku ze zhotovených komerčních výrobků. Chceme žákům ukázat, že učňovské obory mají perspektivu," informuje Třaska.

JE TO DOBRÁ CESTA, ŘÍKAJÍ VE FIRMÁCH

Z větších firem spolupracuje se školami na Karvinsku například bohumínská společnost Viadrus. „Společnost už dlouhodobě podporuje výuku na Střední škole v Bohumíně a Střední škole techniky a služeb v Karviné, a to především formou klasických praxí. Rádi bychom sponzorovali i konkrétní učební obor, který by se k našemu zaměření vztahoval. Žádný takový ale učiliště v okolí nenabízí," sdělila mluvčí společnosti Viadrus Jana Dronská.

Podle Květuše Hrubé by měla učební technické obory se svou nabídkou finančního stipendia do budoucna oslovit i firma Bonatrans.

Příkladem pro zaměstnavatele v regionu jsou například Třinecké železárny, které nejenže mají vlastní střední odbornou školu, ale spolupracují také s dalšími školami po celém frýdecko-místeckém okrese. Studentům vybraných technických oborů s výbornými studijními výsledky, kteří po absolvování studia zůstanou ve firmě, poskytuje firma motivační příspěvek.

Pavla Krůčková