Firma už byla kapacitně na hraně (v centrále ve Valašském Meziříčí má ROBE lightning 600 zaměstnanců), a proto se rozhodla expandovat. Nově vyrábí ve dvou halách v karvinské průmyslové zóně Nové Pole. „Valná většina naší produkce je pro světový trh. Máme spousty zakázek a potřebovali jsme výrobní kapacity,“ vysvětluje generální ředitel firmy David Orság důvod, proč firma nově funguje také v Karviné.

V tuto chvíli pracuje v první ze dvou hal, které bude firma využívat, necelých 30 lidí, a přibudou další. „Chtěli jsme rozjezd výroby pozvolná, abychom si ohlídali kvalitu. Až opravíme druhou halu a budeme i tam vyrábět, počítáme s více než stovkou zaměstnanců,“ řekl Orság.

Zdůraznil, že po počátečním nezájmu lidí, se situace zlepšila natolik, že nyní už si mohou vybírat. „Začátek byl složitý, zdá se mi lidé tu mají s novými, byť českými firmami, špatné zkušenosti. Až poté, co v lednu začali jezdit na zaškolování do Valašského Meziříčí, poznali, že všechno, co jsme jim slíbili, platí a zdá se, že jsou u nás spokojeni,“ říká s úsměvem David Orság. Připomíná, že naprostá většina zaměstnanců je z Karviné a okolí. 

Výrobky valašské firmy ROBE lightning totiž používají firmy, které pořádají obří koncerty hudebních hvězd nebo muzikály. Inteligentní světla značky ROBE využívají také televizní studia po celém světě a osvětlují také například vídeňskou operu nebo newyorskou Carnegie Hall.