Například společnost Shimano, která v Karviné vyrábí komponenty pro jízdní kola, už od ledna dělníkům zvýšila mzdy o 8 procent. „Řídících pracovníků se zvýšení netýká," řekla personální manažerka firmy Petra Šlichtová.

Vyšší platy budou mí letos i zaměstnanci společnosti sousední Mölnlycke Health Care. „Je to historicky nejvyšší zvýšení mezd v této firmě," řekl Deníku odborový předák Emil Bug, který vedle dvou výše zmíněných firem vede za odbory jednání i ve společnosti Arcelor Mittal Tubular Products (dříve Jäkl Karviná). „Navrhujeme zvýšené mezd o pět a půl procenta, ale těžko říct, zda se to podaří prosadit. Situace v ocelářství není dobrá," přiznal Emil Bug a dodal, že jednání s vedením karvinské ocelářské firmy jsou teprve na začátku.

Zaměstnanci největšího českého výrobce topenářské techniky – bohumínské společnosti Viadrus – budou mít letos mzdy vyšší o 2 procenta. „Navýšení představuje pro každého zaměstnance Viadrusu 350 korun měsíčně navíc. Pro dělnické profese to znamená nárůst o 2,2 procenta, pro THP 1,1procenta," uvedl nový generální ředitel firmy Roman Halaška.

Jednání o platech na letošní rok už mají za sebou například i v kopřivnickém podniku Tatra Trucks. „Tarify se zvýší o čtyři procenta, k tomu jsou benefity ve výši tří tisíc korun na jednoho zaměstnance. Kdyby se benefit počítal jako mzda, tak je to zhruba pětiprocentní navýšení," uvedl pro Deník Jiří Krutílek, jenž byl za odbory pověřen jednáním v Tatře.

Nejen vyšší mzdy, ale i nejrůznější benefity. To je strategie firem v době, kdy na trhu práce chybí lidé. Ochotu firem zvyšovat mzdy právě kvůli nedostatku pracovních sil, potvrdila i Radka Šušková, odborník na personalistiku z České asociace interim managementu. „Kromě platů začínají mít mnohem větší vliv také zaměstnanecké benefity, protože firmy musejí lákat nové pracovníky, zejména techniky. K běžně používaným způsobům, např. penzijní připojištění, stravenky či týden dovolené navíc, firmy častěji zavádějí nové „nástroje" – firemní školky, možnost práce z domova nebo vytváření odpočinkových zón na pracovišti," nastínila Šušková.

V Třineckých železárnách, kde pracuje zhruba sedm tisíc lidí, zatím konkrétní čísla o letošním pohybu mezd nemají. „Momentálně probíhá kolektivní vyjednávání, kde ladíme růst jednotlivých složek mezd našich zaměstnanců. Předpokládáme, že v letošním roce mzdy porostou, o výši jednáme," poznamenala mluvčí Třineckých železáren Petra Jurásková. Průměrná mzda v podniku se za rok 2016 vyšplhala na částku přes 29 tisíc korun. Zaměstnanci se i nadále můžou těšit na benefity v podobě příspěvků na stravování, penzijního připojištění nebo poukázek na relaxační aktivity.

V nošovické automobilce Hyundai zatím jednání probíhají a až do konce března tedy platí mzdová část současné kolektivní smlouvy.

Úplně jiné vyhlídky čekají zaměstnance důlní společnosti OKD. Ta je od května v insolvenci a v nejbližších letech ji čeká postupný útlum těžby. Už ke konci března firma uzavře ztrátový Důl Paskov na Frýdecko-Místecku. Část horníků přejde na šachty na Karvinsko, několik stovek čekají výpovědi. Stávající zaměstnanci OKD si letos platově rozhodně nepolepší. „V kolektivní smlouvě jsou zakotveny stabilní tarify i prémie, nicméně reálná mzda v OKD v roce 2016 klesla o pět procent oproti roku předchozímu," šéf odborových svazů OKD Jaromír Pytlík.