Weby měst a obcí hodnotila soutěž Zlatý erb, letos se koná její 23. ročník.

„Elektronizace má beze sporu řadu výhod nejen pro občany, ale i pro úřady. Zjednodušuje a urychluje komunikaci, také lidem šetří čas. Využívání moderních komunikačních kanálů nám významně pomohlo například v nejnáročnější době pandemie, kdy si díky krajským aplikacím lékaři objednávali ochranné pomůcky nebo rezervovali svým pacientům termíny na testy. Je skvělé, že výhody elektronizace vnímají i města a obce v našem regionu, a že svým občanům nabízí nejrůznější aplikace, tipy nebo odkazy,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který dnes předal ceny vítězům krajského kola.

Krajské kolo soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí vyhlásil Moravskoslezský kraj ve spolupráci se spolkem Český zavináč. Vítězové každé kategorie postupují do celostátního kola, které se uskuteční na konferenci ISSS v Hradci Králové v pondělí 20. září 2021.

Oficiální záštitu soutěži poskytly Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Asociace krajů ČR, Svaz měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR.

VÝSLEDKY KRAJSKÉHO KOLA Moravskoslezského kraje Zlatý erb 2021:      

Nejlepší webová stránka města: 
1. Bruntál
2. Bohumín
3. Město Albrechtice


Nejlepší webová stránka obce:
1. Ostravice
2. Otice
3. Zbyslavice

Kategorie Smart City a nejlepší elektronická služba:
1. Opava: Volná hrobová místa na opavských hřbitovech
2. Studénka: Mobilní rozhlas
3. Hradec nad Moravicí: V obraze

Více o soutěži Zlatý erb na www.zlatyerb.cz.