Tomáš Šiřina se nové funkce ujal už od tohoto měsíce.

„Dolní Vítkovice jsou mimořádné místo, které výborně reprezentuje Moravskoslezský kraj a plní skvěle další funkce. Od té edukativní přes kulturní až po společenskou. Pokud to mohu posoudit, funguje DOV dobře. Současná doba nepřeje návštěvám v podobných zařízeních, takže se Dolní Vítkovice a jejich zaměstnanci musí co nejlépe připravit na moment, kdy se kulturní a ostatní podobná místa otevřou," uvedl Šiřina, jehož hlavním cílem je celý areál dál rozvíjet.

„Jsou tu ještě mnohá zatím nevyužitá místa, která lze do budoucna otevřít veřejnosti. Osobně bych byl rád, kdyby DOV přilákal i ty lidi, kteří tu dosud nenašli nic, co jim je blízké,” plánuje nový ředitel největšího magnetu na turisty široko daleko.

Vždyť v roce 2019, který ještě nezasáhla omezení kvůli koronavirové pandemii, navštívilo Dolní Vítkovice 1, 675 milionu lidí. „Turisté DOV znají, mnozí zdejší tu ale ještě ani jednou nebyli a my chceme, aby DOV nebyl jen turistickou atrakcí, ale součástí širšího centra Ostravy a běžného života lidí,“ doplnil předseda dozorčí rady spolku DOV Jan Světlík.

Po odchodu z veřejnoprávní televize se někdejší sportovní novinář věnoval privátním projektům – mimo jiné přípravě knihy o 100leté historii známého ostravského fotbalového klubu Baník, který je pro něj nejen profesní, ale i srdeční záležitostí.