Požár byl na tísňovou linku ohlášen krátce po druhé hodině ranní. Na místě zasahovali hasiči HZS Moravskoslezského kraje ze stanic Bohumín a Orlová a dobrovolní hasiči jednotek bohumínských částí Šunychl, Kopytov, Starý Bohumín a Záblatí.

"Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že hoří seník – hospodářská budova u staršího rodinného domu. Budova byla tvořena z velké části dřevěnou konstrukcí a byla plná uskladněného sena. Hasiči při průzkumu zjistili, že kromě sena je v seníku zaparkován osobní automobil a dva přívěsy za traktor. Pomocí vodních proudů požár lokalizovali a zabránili rozšíření na sousední dům," informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Faster.

Požár v důsledku množství uskladněného sena a hořlavé konstrukce seníku brzy zachvátil celý objekt i osobní automobil a přívěsy uvnitř. Na místo se dostavili vyšetřovatelé hasičů a policie ČR, kteří pátrají po možné příčině požáru. Škoda způsobená požárem byla vyčíslena na 500 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn ani usmrcen.

"Na místě ještě dopoledne zasahovali dobrovolní hasiči ze Starého Bohumína, kteří rozebírali požárem poškozenou konstrukci seníku. Na místě bylo rovněž vyšetřovatelé hasičů a Policie ČR, kteří za denního světla pokračovali v pátrání po příčině požáru seníku," doplnil Faster.