Požár byl ohlášen přibližně o půl třetí. Svědci uvedli, že viděli děti, které si v seníku na balících hrály. "Já jsem je viděl, jak tam po těch balících skákali," řekl svědek. Vyšetřování tuto verzi skutečně potvrdilo. Viník byl znám ještě ten den večer.

Na místo se sjeli profesionální hasiči z Havířova, Karviné a dobrovolné jednotky z okolních obcí. Vzhledem k tomu, že hořelo v odlehlém místě v polích, musely cisterny kyvadlově dovážet vodu.

Při prvotním zásahu hasiči především bránili v rozšíření požáru na blízký statek s mladými býčky. Po lokalizaci požáru nechali seno řízeně shořet. Současně hlídali také stabilitu ocelové konstrukce seníku, která může být žárem narušená.

Na místě zůstanou hasiči ještě několik hodin a zásah bude ukončen pravděpodobně až v sobotu.

Podle zasahujících hasičů se v posledních minimálně 10 letech jedná o požár největšího seníku v regionu. Jeho přibližná plocha činí 20x60 metrů. Škoda je zatím odhadována na jeden milion korun.

Plameny zcela zničily všechno seno, celou zastřešenou část seníku a zasáhly i elektrické a telefonní vedení, které kolem něj vedou. Na místo přijeli také energetici, aby zkontrolovali vedení.

Viník se přiznal

Ještě v průběhu večera se policistům z Těrlicka podařilo zjistit, kdo oheň založil. "Na vině byla skutečně hra dítěte se zápalkami. K založení požáru se přiznala jedenáctiletá dívka. Ta uvedla, že si v seníku hrála se zápalkami a jedna jí spadla do uskladněného sena. Pak už se oheň velmi rychle rozšířil na celý seník," řekl v sobotu ráno policejní mluvčí Jaroslav Kus.