Požár byl ohlášen dvacet minut před 16. hodinou. Hasiči vyjeli se dvěma cisternami, a protože hořelo v obytných domech, vzali pro jistotu i plošinu, aby mohli hasit z výšky, nebo evakuovat ohrožené nájemníky. Naštěstí nebylo použití plošiny nutné, protože hasiči by se s ní k domům v úzkých ulicích se zaparkovanými automobily vůbec nedostali. 

V jednom případě stačili nájemníci hořící krabici s papírem vyhodit ven před dům. Škoda tak vznikla pouze zakouřením omítky v chodbě. Ve druhém byl požár rozsáhlejší. Žhář podpálil dřevěnou skříň. Tu museli hasiči vynést z domu a uhasit proudem vody. Poškozen je koberec u vchodu a kouřem i stěny a okna.

Požár byl přitom založen v domě, kde sídlí mateřská škola a ordinace. V jedné čekárně v té době čekalo několik pacientů. Mezi nimi byly i sestřičky ze záchranné služby. Když zjistily, že je chodba plná kouře, uzavřely čekárnu a počkaly, až hasiči schodiště odvětrají.

Přesnou příčinu vzniku požáru zjišťuje ve spolupráci s policisty hasičská vyšetřovatelka. 

„Vhledem k tomu, že v čekárně a ordinaci bylo 12 lidí, kteří neměli z budovy jinou únikovou cestu, než přes zakouřené schodiště, vyšetřujeme případ jako trestný čin obecného ohrožení. Požár v domě s ordinacemi způsobil škodu přesahující 100 tisíc korun. Poškozeny byly hodnotné dveře, nápojový automat a prostory chodby,“ řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.