Hustý štiplavý kouř se začal z bytu v ulici Kpt. Vajdy valit kolem jednadvacáté hodiny. Lidé okamžitě alarmovali hasiče a jen díky jejich včasnému zásahu nedošlo k horším následkům. Rychlým uhašením se plameny nerozšířily na další části bytu a domu. Kouř však pronikl přes okna, chodbu i stoupačky do dalších bytů, které si pak nájemníci museli několik hodin důkladně větrat. Evakuace obyvatel domu však nebyla nutná.

Už při prvotním vniknutí hasičů do bytu se snažili nejen hasit plameny, ale také prohledat všechny místnosti, aby našli ohrožené osoby. V domácnosti však nikdo nebyl.

K určení příčiny vzniku požáru přijel na místo hasičský vyšetřovatel. Ten zjistil, že oheň nevznikl náhodou ani technickou závadou.

„Z vyšetřování zatím vyplývá, že do bytu v přízemní vnikl neznámý pachatel, který tam v předsíni založil požár. S podezřením na spáchání trestného činu obecného ohrožení si vyšetřování převzala kriminální policie," potvrdila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

V Havířově se nejedná o první úmyslně podpálený byt. V květnu neznámý pachatel v noci zapálil dveře a rohožku bytu v ulici 17. listopadu. Uvnitř spali tři lidé, včetně malého chlapce. Zatímco dítě a jeho matka vyvázli bez zranění jen v šoku, dědeček se přiotrávil zplodinami a později v nemocnici zemřel.

Deník o případu informoval v článku: Lidé měli podezření na žháře, policie mu to neprokázala