Plameny vyšlehly krátce po druhé hodině. Na místě zasahovali havířovští profesionální a dobrovolní hasiči. Přes jejich rychlý zásah tři auta shořela a čtvrté bylo požárem poškozeno. 

„Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno před půl třetí. Na místo vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Havířově a jednotka dobrovolných hasičů Havířov Město. Požár uhasili hasiči za půl hodiny," informoval mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na 200 tisíc korun, samotní majitelé si ovšem své vozy cení na vyšší částku. Nejvíce poškozená jsou vozidla Dacia Logan, Opel Astra a Ford Mondeo. Oheň poškodil i Hyundai i20. Na velkém parkovišti však bylo zásahem hasičů zachráněno několik dalších automobilů.

Příčinu požáru zjišťuje hasičský vyšetřovatel a policie. Na místo nechali přivézt i psa cvičeného k vyhledávání hořlavin. Existuje podezření, že požár založil žhář.

„Případ se vyšetřuje s podezřením na úmyslné založení požáru. Oheň poškodil především motorové části dacie a fordu. Majitel dacie odhadl škodu na 280 tisíc korun. Vlastník oplu si auta cení na 25 tisíc, majitel mondea na 20 tisíc," řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Čtěte také: 
Požár bytu v centru Havířova v neděli večer založil žhář
Lidé měli podezřrení na žháře, policie mu to neprokázala
Gangsterka: Účty si vyřizují podpalováním aut