Plameny přízemní domek, který je rozdělen protipožární stěnou na dvě poloviny, zachvátily před devátou hodinou. Dva obyvatelé se se stačili zachránit vyběhnutím před dům i se svými dvěma psy.

„Vzhledem k charakteru ohlášeného požáru byly na místo ihned vyslány čtyři hasičské jednotky. Dvě profesionální ze stanic v Havířově a Karviné s celkem čtyřmi zásahovými automobily a jako posily následně přijely dvě jednotky sborů dobrovolných hasičů z Havířova a Horní Suché. Po příjezdu na místo požáru hasiči zjistili, že je zasažena pravá polovina finského dvojdomku. Hasiči ihned nasadili na lokalizaci požáru 3 vodní proudy, pomocí kterých se díky rychlému zásahu podařilo uchránit levou část finského dvojdomku. Celý zásah byl velmi složitý, jelikož při požáru docházelo k vývinu velkého množství zplodin hoření, zásah tak probíhal po celou dobu za použití dýchacích přístrojů. Vzhledem k jejich velké spotřebě na místě taktéž zasahoval speciální protiplynový automobil s větší zásobou dýchací techniky. V průběhu hasebních prací vynesli zasahující hasiči ze zasaženého domku tři propanbutanové lahve. Požár dostali hasiči pod kontrolu zhruba za jednu hodinu po svém příjezdu, úplně zlikvidovat se jim ho podařilo za další 2 hodiny. Voda potřebná pro hašení požáru byla použita jednak z hasičských cisteren, které přijely na místo zásahu, a také z hydrantové sítě, ze které byla voda do hasičských cisteren doplňována. Na místě rovněž zasahovala poruchová služba dodavatele elektrické energie, která odpojila přívod elektrické energie do požárem zasaženého objektu," popsal mluvčí krajských hasičů Petr Holub.

Dva nájemníky domu si převzali zdravotníci, protože se nadýchali zplodin. Ošetřen byl i jeden hasič, který si také stěžoval na nevolnost po nadýchání kouře.

„Příčina vzniku požáru je v šetření. Škoda vzniklá požárem byla předběžně stanovena na 350 tisíc korun. Mohla být však mnohem vyšší, nebýt rychlého zásahu hasičů, kteří uchránili celou druhou polovinu dvojdomku," dodal Holub.

Zdroj: Youtube