Obrovský výbuch a následný extrémně silný požár poškodil dům v ulici U Stromovky v sobotu 6. září 2008.

Podobnost s frenštátským případem je velká. I na tohoto nájemníka si lidé opakovaně stěžovali a žádali policii, aby s ním zjednala pořádek. Také on se rozhodl neodejít ze světa živých sám a připravoval velkou zkázu.

Tehdy jednačtyřicetiletý nájemník nanosil do svého bytu velké množství benzinu. Lidé si jeho počínání všimli a přivolali policisty. Ti, protože už z dřívějška věděli, o koho se jedná, pro jistotu zavolali hasiče, kdyby potřebovali otevřít dveře bytu.

Když však policisté u muže zaklepali na dveře, on jim ochotně otevřel a dokonce je pozval dovnitř. Sám poodešel do bytu a škrtl sirkou nebo zapalovačem. Nahromaděné výpary způsobily silnou explozi s tlakovou vlnou, která zranila policisty, vyrazila dveře, okna v několika bytech a poškodila i konstrukci domu.

Na rozdíl od Frenštátu nemusel být havířovský dům stržen, ale postačila jeho oprava a celková rekonstrukce vyhořelé domácnosti.

Muž rozsvítil a…

Výbuch plynu poškodil v říjnu 2010 celé patro domu v Karviné-Ráji. Stalo se to v ulicích V Aleji a Školské tak, že majitel bytu po otevření vstupních dveří rozsvítil…

Exploze doprovázená tlakovou vlnou vytrhla vstupní dveře, vyrazila okna ve dvou místnostech a prorazila příčnou zeď mezi kuchyní a vedlejším pokojem. Majitel bytu skončil s popáleninami v nemocnici.

Jeden byt byl zdemolovaný, dva další poškozené. Lehce zraněna byla při výbuchu žena, kterou ošetřili na místě. Šestapadesátiletý majitel bytu utrpěl středně těžké popáleniny I. a II. stupně na hlavě a rukou.

Výbuch narušil statiku horního patra, škoda byla několik milionů korun a zdemolovaný byt byl dlouhé měsíce neobyvatelný.

Čtěte také:
Tragický výbuch v paneláku ve Frenštátě
Obytný dům v Karviné poškodil výbuch plynu, lidé jsou evakuováni
VIDEO: Sebevrah z Havířova zapálil v bytě velké množství benzinu

Zdroj: Youtube