Alkohol patrně vybuchl, vystříknul na muže a tomu chytil mu oděv. Muž jej duchapřítomně strhnul dolů a nahý v šoku odběhl. „To už si jej všiml nezletilý chlapec majitelky domku a garáže a ta popáleného zahalila dekou. Nešťastnou událost oznámila hasičům sousedka krátce po 14. hodině,“ řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Při jejich příjezdu již šlehaly plameny ze střechy garáže a hořel Opel. Muž chtěl totiž v šoku autem odjet, ale místo nastartování sjel zpět k hořící garáži. Hasiči se věnovali vážně popálenému muži v popáleninovém šoku, který seděl na lavičce, jeho vážné popáleniny prvního druhého stupně asi na třetině těla pokryli sterilní gázou a s mužem komunikovali.

„Muž měl zasaženy obě nohy až po břicho, také ruce od dlaní až po lokty. Záchranáři na místo přivolali vrtulník Letecké záchranné služby, který zraněného převezl do popáleninového centra Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě,“ dodal Kůdela.

Druhé skupině hasičů se podařilo dostat požár pod kontrolu asi za 20 minut, když museli vynést několik desetilitrových lahví s propan-butanem. Dalších asi 40 minut požár dohašovali a rozebírali střešní konstrukce.

Příčinu vzniku požáru je vyšetřována. „Zraněný muž nebyl hasičům schopen říci, zda při manipulaci s alkoholem například nekouřil,“ řekl Kůdela.

Podle hrubého odhadu majitelů přesáhla celková škoda na hospodářském objektu s garáží, kde byly uschovány různé stroje a kola, a na shořelém autě půl milionu korun.