Následky požáru však nebyly tak vážné, jak se na první pohled zdálo. V hašení je totiž předběhl duchapřítomný a především připravený soused. Ten měl doma práškový hasicí přístroj.

Jak se ukázalo, požár vznikl ve skříňce elektrických jističů v předsíni bytu. V té době byla doma mladá maminka se svým asi tříletým synem. Protože chodba byla zakouřena, schovala syna na balkon, aby se nepřiotrávil. Mezitím soused uhasil plameny. Hasiči následně hašení dokončili a zkontrolovali, že nehrozí opětovné vznícení. Zajistili také větrání zasažené domácnosti.

„Dopadlo to naštěstí dobře. Škody jsou minimální a nikomu se nic nestalo. Velký podíl na tom měl právě soused, který měl doma hasicí přístroj. To se hned tak nevidí a jak se ukázalo, je to užitečné,“ řekl jeden ze zasahujících policistů.

Se stejnými slovy a poděkování za pohotovou reakci se po několika minutách loučili i hasiči. Ti vědí, jak důležitý je u bytových požárů včasný zásah. Oheň se v domácnostech velmi rychle šíří a existuje velké riziko, že se rozšíří i na další byty. Jedovaté zplodiny navíc mohou otrávit nájemníky.

„Byla jsem se synem doma a žehlila. Puštěna byla ještě televize. Nemyslím, že by byla elektřina nějak přetížena. Před dvěma roky jsme rekonstruovali kuchyň a byla provedena revize rozvodů,“ vysvětlovala majitelka bytu.

Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování. Jako nejpravděpodobnější se však jeví technická závada. Zkoumat se však bude i to, zda k ní nedošlo vinou neodborného zásahu.