Zděné hospodářské stavení uprostřed obce zachvátily plameny pravděpodobně krátce před dvacátou hodinou. Požár byl oznámen minutu před celou a už za několik minut byly na místě první hasičské vozy. Na místo vyjela profesionální jednotka z Havířova a následně i dobrovolní hasiči z Horních Bludovic a Havířova. Příčina požáru se zatím vyšetřuje. Způsobená škoda byla odhadnuta na 300 tisíc korun. Hlášeno nebylo žádné zranění.

Ještě od nedokončeného zásahu v Bludovicích byli hasiči před třiadvacátou hodinou voláni do Havířova, kde na parkovišti u obchodního střediska Permon hořel automobil. Cestu jim komplikovala hustá mlha. V době příjezdu dobrovolné jednotky byl starší rapid celý v plamenech. „To auto tady stojí bez hnutí delší dobu. Asi ho někdo zapálil úmyslně. Samo by určitě nechytlo,“ tvrdili lidé, kteří na místě na hasiče čekali. Hasiči alespoň zabránili rozšíření ohně na vedle stojící vůz a stromy, do jejichž větví plameny šlehaly.

"Jednalo se o starší automobil, který byl zapálen úmyslně. Vzhledem k nízké škodě je případ vyšetřován jako přestupek," řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Krátce po půlnoci podpálil neznámý žhář čtyři plastové kontejnery v okolí Studentské ulice. "Shořelo celkem sedm kontejnerů v hodnotě 21 tisíc korun," dodala Viačková.

Ani po uhašení popelnic si však hasiči neodpočinuli. Ve čtvrt na dvě byli voláni k dopravní nehodě na Ostravské ulici. O dvě hodiny později tam uklízeli uniklé provozní látky.