Oběma teď za jejich „zábavu" hrozí až tři roky vězení, a to za přečiny výtržnictví a poškozování cizí věci.

„Žháři se pravděpodobně vzájemně neznají a podpalovali kontejnery samostatně. K prvnímu vzplanutí došlo v ulici Mládežnické. Čtyřiadvacetiletý mladík úmyslně zapálil obsah 1100litrového plastového kontejneru," vzal si slovo mluvčí policie Jaroslav Kus.

Mladíka zřejmě pohled na hořící kontejner a zápach kolem hodně povzbudil. Jeho tažení tak dále pokračovalo v ulicích Petra Bezruče a Vrchlického.

„Tam podpálil po jednom kontejneru. Policisté pak mladíka zadrželi přímo při činu. Škoda se vyšplhala na 15 tisíc korun," řekl dále mluvčí policie.

Ten zároveň přidává i jednu perličku! Mladý žhář putoval krátce po svém zadržení do policejní vazby. Důvod? Při dalším šetření policisté zjistili, že toto není jeho první přečin. Obdobné kousky totiž mladík předváděl už i v minulosti.

Sotva zapadly dveře zadržovací cely za jedním žhářem, hořely ve městě další kontejnery. Také tady šlo o úmyslné zapálení. Tentokrát dvacetiletý žhář nejprve zapálil komunální odpad v 1100litrovém kontejneru v ulici Gorkého a následně opodál téže ulici další tři kontejnery.

„Pak pokračoval směrem do centra. V ulici Janáčkově jen došlo k zahoření odpadu v plastovém kontejneru bez jeho poškození," popsal činnost dalšího žháře policejní mluvčí.

Na mladíka pak upozornil všímavý občan. Jen pár minut po činu tak mladíka měli policisté pod kontrolou. Předběžná škoda byla vyčíslená na 20 tisíc korun, trestní stíhání je v tomto případě vedeno na svobodě.