Před vchodem do domu je obrovský nepořádek, spousta starých věcí. Naposledy místní viděli dotyčného muže ve středu odpoledne, jak si v obchodě kupuje svíčky.

„Hasiči z objektu vynesli dvě třicetikilogramové tlakové lahve. Požár dostali pod kontrolu za několik minut. Škoda je nulová," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Paní Anna (vlevo) se svou neteří.
Patnáctiletý student zdravotní školy z Českého Těšína zachránil život ženě

Kriminalisté na místo přivezli policejního psa, který je vycvičený na vyhledávání iniciátorů hoření, a specialista chemik. Začali shromažďovat poznatky jak k osobě, která mohla pobývat v domě, tak i k samotnému domu.Mluvčí policie Zlatuše Viačková uvedla, že po prohlídce požářiště a jeho okolí nebyly nalezeny žádné podezřelé stopy.

„Kriminalisté společně s vyšetřovatelem hasičů se shodli, že s největší pravděpodobností příčina vzniku požáru mohla být nedbalost. Informace, které se podařilo shromáždit k osobě v domě, musí prověřit a totožnost s jistotou určit prostřednictvím srovnání vzorků DNA," dodala policejní mluvčí.

Soud v pátek v případu polských šamanů vynesl rozsudek nad manželi Jaroslawem a Karolinou K.
Sledovaná kauza rituálních seancí: Polské šamany čeká vězení a vyhoštění

Při požáru zasahovaly dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic Orlová a Karviná. Společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Doubrava a Petrovice-Závada," uvedl k zásahu mluvčí hasičů Petr Kůdela s tím, že hořelo v jednom pokoji dvoupodlažního domku.