Kvůli špatně sjízdnému terénu museli hasiči nasazovat na vozy sněhové řetězy, pro dopravu vody na místo požáru bylo nutné zřídit dálkovou dopravu hadicemi. Informaci o požáru obdrželo operační středisko hasičů v 1 hodinu a 39 minut. Na místo zásahu vyjely profesionální jednotky hasičů ze stanic v Českém-Těšíně, Havířově a Karviné, a rovněž dvě jednotky dobrovolných hasičů, a to Český Těšín - Mosty a Český Těšín - Město.

Ilustrační foto.
Nehoda autobusu a vozu v Havířově. Tři zranění, policie hledá svědky

„Již při příjezdu první jednotky na místo události bylo zřejmé, že je rodinný dům požárem zcela zasažen. Hasiči s pohotovostní službou vypnuli přívod elektrické energie do domu, pro likvidaci požáru nasadili dva vodní proudy. Zásah komplikoval, vzhledem k panujícímu počasí, těžce přístupný terén. Doprava vody tak probíhala nejen za pomocí automobilové cisterny přímo u rodinného domu, ale i za pomocí dálkové dopravy hadicemi,“ sdělila mluvčí moravskoslezských hasičů Kamila Langerová.

K soudu ve čtvrtek dorazili tři ze čtyř obžalovaných. Vpravo majitel sběrny z Olomoucka.
Krádeže soch v Karviné budily emoce. K soudu dorazili i příbuzní obžalovaných

Požár se podařilo lokalizovat během čtyřiceti minut, dalších šest hodin trvala jeho likvidace. Přesná příčina vzniku požáru rodinného domu, ve kterém nebyl instalován autonomní hlásič požáru, je stále v šetření. Výše škody byla předběžně vyčíslena na 1,5 milionu korun, hasiči uchránili hodnoty ve výši 500 tisíc korun.