"V Moravskoslezském kraji prožili hasiči relativně poklidný sváteční čtvrtek. Během celého Štědrého dne nemuseli hasiči vyjíždět k žádné dopravní nehodě." říká úvodem mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp.

Na Štědrý den po deváté hodině ranní vyjeli ostravští hasiči na požár vinotéky v ostravské části Mariánské Hory. "Při příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru dřevěné skříňky. Škoda se šplhá k 250 000 Kč. Příčina vzniku požáru je v šetření," upřesňuje mluvčí hasičů.

Při nočním požáru kůlny s uskladněným dřevem v Bašce, v okrese Frýdek-Místek, museli hasiči z objektu vytáhnout tři propan-butanové lahve. Na likvidaci požáru použili dva vodní proudy. Vzniklá škoda nebyla zatím vyčíslena.

Stortisícovou škodu pak způsobil požár, který patrně vznikl od svíčky na adventním věnci v Ostravě. Ten hasiči řešili už na první svátek vánoční, tedy v pátek okolo půl páté ráno. "Požár zničil stůl a křeslo v obývacím pokoji a hasiči na boj s plameny nasadili jeden vodní proud. Na odvětrání prostor pak nasadili přetlakovou ventilaci," dodal mluvčí hasičů.