Nyní se čeká na posouzení statika, který rozhodne o další budoucnosti objektu, ve kterém hořelo.

„Elektrárna je aktuálně mimo provoz, ale všichni zaměstnanci jsou v práci. Ti, na jejichž provozy měl požár vliv, se věnují údržbě a také provozu náhradních zdrojů, které zajišťují dodávky teplé vody pro Orlovou a Bohumín,“ uvedl v pondělí dopoledne mluvčí skupiny ČEZ Petr Sobol.

V elektrárně začal v pátek dopoledne hořet tzv. absorbér, tedy zařízení, které se používají k odsiřování. Důležitá informace je, že hasiči při pátečním požáru měřili i únik škodlivin do ovzduší. „Zvýšené koncentrace škodlivých látek však nebyly naměřeny,“ řekl o víkendu mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Hlášení o požáru dostali hasiči v pátek šest minut po půl jedenácté dopoledne. Podle prvotních telefonických zpráv, která pak Deník získal od mluvčí společnosti ČEZ, se měl požár obejít bez zranění. Mluvčí ale v tu dobu pracovala ještě s neucelenými informacemi.

„Zraněno bylo celkem osm lidí. Šlo o pět civilních pracovníků a tři hasiče - u těch se jednalo především o přehřátí či vyčerpání. Čtyři osoby byly odvezeny zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice, mezi nimi i jeden z hasičů,“ doplnil později mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Ilustrační foto
Hasiči: Při požáru elektrárny nedošlo k ohrožení okolí škodlivými látkami