„Zvýšené koncentrace škodlivých látek však nebyly naměřeny,“ řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Hlášení o požáru dostali hasiči v pátek šest minut po půl jedenácté dopoledne. Na místo události bylo postupně vysláno sedmnáct hasičských jednotek - mezi nimi místní podniková, sedm jednotek HZS MSK, osm jednotek dobrovolných hasičů a také specialisté z chemické laboratoře HZS MSK ve Frenštátě pod Radhoštěm. Právě oni monitorovali ovzduší u zásahu a také v okolí elektrárny.

Požár se však žel neobešel bez zraněných. „Zraněno bylo celkem osm lidí, pět civilních pracovníků a tři hasiči - u těch se jednalo především o přehřátí či vyčerpání. Čtyři osoby byly odvezeny zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice, mezi nimi i jeden z hasičů,“ doplnil mluvčí hasičů.

Vzhledem ke složitosti přístupu na samotné místo zásahu a komplikovanosti hasebních prací lze předpokládat, že celková likvidace bude trvat až do pondělí. Až poté proběhne ohledání ze strany specialistů z řad HZS MSK a Policie ČR, kteří určí příčinu vzniku požáru a vyčíslí způsobenou škodu.

Elektrárna byla kvůli požáru odstavena mimo provoz. Její odběratelé to ale podle vyjádření provozovatele nijak nepocítili a jsou zásobování z náhradních zdrojů.

Ilustrační foto.
Policisté zasáhli proti střelci