Již tehdy to v myslivcích vyvolalo vlnu nevole a rozhodli se celou věc nahlásit na policii. „Té se nepodařilo vyšetřit původce požáru,“ potvrdil zástupce mysliveckého sdružení Břetislav Slanina.

Oči pro pláč zůstaly myslivcům poté, co spatřili před několika dny jim tolik známý obraz. Provizorní unimobuňka, která nahrazovala původní hájenku, opět lehla popelem. Podle všeho stála za požárem v obou případech ruka žhářova.

„Od prvního požáru uběhly prakticky na den přesně dva roky. Kdo za tím může stát nemám tušení. Kdybych to věděl, už bych s tím policii seznámil,“ povzdechl si Slanina.

Přesto je to podivná náhoda, že právě myslivci se stali terčem opakovaných útoků žháře. „Nevím, nedovedu si vysvětlit, zda je to náhoda, nebo jsme si někoho znepřátelili. O nikom takovém ovšem nevíme,“ říká Slanina.

Za požárem mohla stát frustrace zloděje, který nenašel v unimobuňce nic k ukradení. „Na místě jsme zjistili, že před požárem se dovnitř někdo vloupal, protože zámky byly vypáčené. Je to ubohé,“ podotkl další člen sdružení David Maryška s tím, že požár podle všeho neviděl žádný svědek.

I proto se myslivci rozhodli, že požár tentokrát nebudou hlásit na policii. „Nemělo by to smysl, protože jsme nepředpokládali, že by se podařilo něčeho dopátrat a navíc ta škoda nebyla tak vysoká jako v prvním případě,“ vysvětlil Břetislav Slanina.

Další šanci už žhář nedostane, myslivci si řekli, že se bez dalšího objektu prostě raději obejdou. „Je to frustrující, pro ty, kteří do stavby hájenky vložili tolik úsilí,“ dodal Slanina.