Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Místo v dětské skupině: Obce jej budou muset od 2026 zajistit tříletým dětem, jinak rodičům přispějí na náklady práce. Novelu schválila vláda.
Kauza Stoka: Soud v Brně části obžalovaným ve ved. větvi korupčního případu na radnici Brna-střed uložil podmíněné a peněžité tresty.
Natrhejte si velkou kytku, vyzývají v Jeseníkách: Loukami se šíří invazivní druh.
Postřelení premiéra Fica: Není vyloučeno, že bude vyšetřováno jako terorist. útok, řekl generální prokurátor Žilinka. Nyní jde o pokus o vraždu.
Britské parlamentní volby: Šéf labouristů Keir Starmer prohlásil, že je čas na změnu. Slíbil ukončit chaos konzervativní vlády.
Otevřeli futuristické sídlo vedení Škodovky: Stavba je výjimečná v mnoha ohledech a má daleko do běžných představ o klasické kancelářské budově.
Podávání žádostí o dávky na poště: Úřad práce začne 3. června s testováním, nejprve v Liberci. Pak přidá 50 míst. Výsledky budou v říjnu.
Zemědělské organizace se poradí se svými členy: Konkrétně o tom, zda se v Praze 4. června uskuteční protesty. Schůzku s ministry označily za konstruktivní.
Nešťastný konec finále českého fotbalového poháru: Hromadnou bitku chuligánů rozháněly stovky policejních těžkooděnců.
Modernizace nádraží v Králově Poli: Demoliční práce, které začaly začátkem týdne, zničí jak starou nádražní budovu na povrchu, tak i zajímavost pod ní.
Nový zákon o veřejnoprávní televizi a rozhlasu: Slovenský parlament jej schválil v prvním čtení. Opozice tvrdí, že kabinet chce stanici ovládnout.
Sázky na MS v hokeji v ČR: Už před vyřazovacími boji překonaly hodnoty za celý loňský šampionát, činí 2,1 miliardy korun, uvedly sázkové kanceláře.
Starosta Řeporyjí Novotný se musí omluvit Zemanovi: Písemně, a to za urážky a přání smrti. Zaplatí i 100 tisíc Kč, řekl soud. Za slovy si dál stojí.
Horké léto pro šoféry z Chomutovska: Řidiče čeká řada uzavírek a omezení. Růst o tři sta procent: Lidé v Kojetíně kritizují zvýšení daně z nemovitosti. Premiérové setkání rodu Tinků: Rodokmen odhalil netušené příbuzenské vazby.
Finále domácího poháru: Fotbalisté Sparty zvítězili v Plzni 2:1 a po zisku titulu zkompletovali double. V nastavení rozhodl Veljko Birmančević.
Hygienici v Pelhřimově kontrolovali zmrzlinu: První dojmy dopadly dobře, konečný verdikt padne až po laboratorních testech.
Na koho narazí hokejisté Sparty v Lize mistrů: Na Tapparu Tampere, Bremerhaven a Székesfehérvár a venku na Eisbären Berlin, Salcburk a Sheffield.
Petr Pavel odjel z Pardubického kraje: Prezident svou návštěvu kraje zakončil na Kramářově vile a v tvrzi Bouda.
Prohlášení izraelského premiéra: Uznání Palestiny několika evropskými zeměmi bude odměnou terorismu, uvedl Benjamin Netanjahu.
Britské parlamentní volby: Premiér Sunak oznámil, že se uskuteční 4. července. Potvrdil tak informace médií. Čekalo se, že budou na podzim.
Supercela na Jihlavsku: Zahrádkáři z Telče sčítají škody po krupobití.
Třetí ligové finále v Plzni: Vyhráli jej házenkáři Karviné 27:26 a v sobotu doma mohou slavit 13. titul. Rozhodl D. Solák dvě sekundy před koncem.
Horská 17. etapa Gira d'Italia: Cyklista Jan Hirt byl devátý. Zvítězil Němec Georg Steinhauser před lídrem závodu Tadejem Pogačarem ze Slovinska.