deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Válka na Ukrajině: Rusko by podle amerických analytiků mohlo dokázat využít materiálního nedostatku v ukrajinské armádě ve svůj prospěch.
Rusko zničilo klíčovou elektrárnu poblíž Kyjeva: Ukrajina o ni přišla při ruské útoku minulý týden, oznájmil dnes prezident Zelenskyj.
Brutální případ v Jižní Americe: Brazilská policie vyšetřuje nález nejméně 20 rozkládajících se těl. Objevili je ve člunu u severovýchodního pobřeží.
Vakcíny proti černému kašli jsou na cestě: Dodávka 20 000 vakcín z Kanady se k lékařům podle ministerstva zahraničí dostane během několika dní.
Nehoda autobusu v Jablonci nad Nisou: Neznámý řidič při odbočování do ulice Ivana Olbrachta způsobil nehodu autobusu. Policie žádá o pomoc s jeho najitím.
Řidič osobního auta skončil na Náchodsku na střeše: Hasiči ho předali záchranářům. Mimo silnici skončil po srážce s nákladním autem mezi Velkým a Horním Dřevíčem.
Čaputová navštíví Polsko: Po setkání s politiky ve Varšavě pak z rukou prezidenta obdrží tamní nejvyšší státní vyznamenání, Řád bílé orlice.
V Kodani hoří renesanční budova staré burzy: Budova Børsen ze 17. století procházela rekonstrukcí. Důsledkem požáru se zřítila její věž. Nikdo se nezranil.
Válka na Ukrajině: Za poslední den při ruských útocích zemřeli 3 lidé a 8 se zranilo, uvedl Kyjev.
Podmořská hybridní válka je hrozbou, varuje NATO: Síť podvodních kabelů a potrubí, na nichž závisí evropská energetika a komunikace, není stavěná aby zvládla možné útoky.
Válka na Ukrajině: Pokud budou trvat průtahy s americkou vojenskou pomocí, situace na frontě se bude nadále zhoršovat, uvedl ISW.
Prezident Pavel s manželkou navštíví Zlínský kraj: Na krajském úřadě se sejde s hejtmanem Radimem Holišem, zastupiteli kraje a starosty.
Vražda u Dačic: Starší muž se sám přiznal policii, že zabil svou družku. Nyní čeká v policejní cele na rozhodnutí o vazbě.
Střední Asie bojuje se silnými záplavami: V Kazachstánu úřady musely evakuovat až 114 000 lidí. Domovy museli opustit i lidé v Rusku, Afgánistánu nebo Pákistánu.
Válka na Ukrajině: Kyjev sestřelil 9 z 9 ruských dronů vypuštěných přes noc, uvedlo ukrajinské letectvo.
Divoký noční vítr: Středočeští hasiči vyjížděli od včerejších 19 hodin do dnešních osmi ráno k 98 případům. Většina byly popadané stromy.
Avast nesouhlasí s pokutou 351 milionů korun: Dostal ji od Úřadu pro ochranu osobních údajů. Zvažuje další kroky včetně správní žaloby.
Pomoc Ukrajině a Izraeli: Americká Sněmovna reprezentantů bude tento týden projednávat balíky finanční pomoci jako samostatné zákony.
Vztahy Číny a Německa: Naše spolupráce může světu přinést více stability a bezpečnosti, řekl dnes čínský prezident Si Ťin-pching.
Fiala předal v USA medaili Karla Kramáře: Dostala ji Jana Kánská, dcera Milady Horákové, za podporu demokracie a česko-amerických vztahů, informovaly dnes média.
Program Sněmovny: Poslanci se budou dál zabývat úpravami podmínek oddlužení a pravidly pro nakládání s látkami typu kratom nebo konopí.
Izraelský válečný kabinet jednal o íránském útoku: Zatímco Írán dal najevo, že záležitost považuje za uzavřenou, Izrael uvedl, že útok nezůstane bez odezvy.
Útok v kostele v Sydney: Policie zadržela mladíka kvůli útoku, při kterém zranil biskupa a kněze. Je podezřelý z teroristického činu.
Fiala ve Spojených státech: Evropa i USA musejí aktivně pomáhat Ukrajině a nemohou připustit, aby ruská agresivní politika zvítězila, řekl premíér.
Mezi Prahou a Benešovem jezdí autobusy: Provoz vlaků na železnici v úseku mezi Čerčany a Benešovem zastavily popadané stromy. Omezení skončí kolem 12:30.