Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Vadlejch vstoupí do mistrovství Evropy: Oštěpaře čeká kvalifikace, obhájce stříbrné medaile Vadlejch bude házet ve druhé skupině od 14:25.
Zelenskyj přijel do Německa: Se Scholzem bude jednat o vojenské pomoci Ukrajině, rozšíření kapacit protivzdušné obrany a společné výrobě zbraní.
Sloni se navzájem oslovují konkrétními jmény: Vyplývá to ze studie založené na pozorování dvou sloních stád ve volné přírodě v Keni.
Novinky z největších hor Sluneční soustavy: Na gigantických sopkách ležících v tropickém pásmu planety Mars se tvoří jinovatka, zjistili vědci.
Kim Čong-un provokuje: Severokorejští vojáci v neděli krátce překročili hranice s Jižní Koreou. Armáda na to reagovala varovnými výstřely.
Dnes bude polojasno až oblačno: Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C, v 1000 m na horách kolem 11 °C.
Požár v divadle Pasáž: V Třebíči se chystá cvičení se stovkami lidí. Cvičení ovlivní i dopravu. Noční agresor na jihu Čech dostal pouta: Agresivní opilý muž skočil před autobus. Pak mrskl plechovku do čelního skla.
Sprinter Němejc byl šestý ve finále dvoustovky: Na mistrovství Evropy zaběhl čas 20,91 sekundy. Vyhrál Švýcar Mumenthaler (20,28).
Emoce, protesty a dlouhá debata: Olomouc zpečetila spojení divadla a filharmonie. Opozice kritizovala nepřipravenost fúze.
Habarta posunul vlastní český rekord: Ve finále ME na 3000 m př. zaběhl čas 8:21,83 a skončil desátý. Damián Vích doběhl dvanáctý za 8:22,95.
Festival Rock for People před startem: Zbývají už jen stovky vstupenek. Na letišti v Hradci Králové vystoupí The Offspring, Bring Me The Horizon i The Prodigy. Doprava na Jičínsku se proměňuje: Obchvat Jičína bude mít čtyři pruhy, opravené mosty a bezpečné křižovatky. Historická památka prošla rekonstrukcí: Kaplička má označovat tajnou cestu z Doks na Bezděz. Teď se dočkala obnovy. Ochrnutý záchranář se pomalu staví na nohy: Muž z Blanenska děkuje všem dárcům za dary. Pýcha ústecké nemocnice: Byla slavnostně otevřena nová budova J, do které budou situovány operační sály a lůžka několika oddělení.
L. G. Manuel doběhla na ME čtvrtá na 400 m: Vytvořila si nový osobní rekord 50,52 sekundy. Vyhrála Polka Kaczmareková (48,98).
Tyčkařka Švábíková na medaili nedosáhla: Na ME v Římě se podělila o 4. místo s Finkou Elinou Lampelaovou. Skočila 458 cm, na 458 cm skončila.
Rada bezpečnosti OSN schválila rezoluci: Konkrétně podporující dohodu o příměří mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás v Pásmu Gazy. Hostina jako na Karlově mostě: Mělník nabídne posezení u dlouhého stolu. Počet podvodů v kybernetickém prostředí roste: Muž naletěl podvodníkům s kryptoměnou. Přišel o více než milion korun.
Polsko obnoví nárazníkovou zónu: Konkrétně při hranici s Běloruskem, oznámily úřady.
Pětipokojové byty i garsonky: Přerovští zastupitelé na jednání schválili rámcové zadání soutěžního dialogu na revitalizaci lokality Strojaře.
Tenisový turnaj žen v Nottinghamu: Karolína Plíšková zdolala Američanku Alycii Parksovou a je ve 2. kole.
ME v Bělehradu: Plavkyně Barbora Seemanová chce zaútočit na další triumf na dvoustovce.