deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Soudce v New Yorku varoval obžalovaného Trumpa: Exprezidentovi řekl, že pokud se nebude trestního procesu řádně účastnit, může být zatčen.
Policie vyšetřuje smrt muže v Domažlicích: Důchodce vypadl z panelového domu, na místě zemřel, policie ověřuje, zda šlo o sebevraždu.
Boston zažil 128. maraton: V hlavních kategoriích zvítězil Sisay Lemma z Etitopie v 10. čase historie 2:06,17 a Hellen Obiriová z Keni.
Východ Španělska postihl lesní požár: Hasiči s bojují s plameny, které zasáhly 500 hektarů porostů, v okolí Benidormu. Úřady evakuovaly 200 lidí.
Expremér Nečas podal dovolání: Na Nejvyšší soud se obrátil kvůli uloženému podmíněnému trestu a pokutě v kauze tzv. poslaneckých trafik.
Petr Fiala jednal v sídle CIA: Premiéra doprovázeli šéfové českých tajných služeb, s americkými partnery probrali bezpečnostní situaci ve světě.
Zuzana Čaputová pokračuje v rozlučkových cestách: Slovenská prezidentka, která v úřadu končí, v úterý zavítá do Polska, bude jednat s protějškem Andrzejem Dudou.
Úřady nařídily evakuace v ruské Kurganské oblasti: V hlavním městě ještě nekulminovala řeka Tobol, valí se další vlna z Kazachstánu, varoval místní gubernátor.
Za daňové úniky v rallye sportu padla obžaloba: Podalo ji státní zastupitelství ve Zlíně na dvě osoby a dvě firmy, škoda měla dosáhnout 30 milionů korun.
Muskova Tesla bude propouštět: Výrobce elektroaut bude kvůli poklesu odbytu globálně snižovat stavy o 10 %. Končí i členové vrcholného vedení.
Srážka s kamionem skončila těžkým zraněním: Střetl se čelně s dodávkou u Zvonějova na Jihlavsku. Jednoho z řidičů přepravil vrtulník do brněnské nemocnice.
Izrael zvažuje plán odvety Íránu: Zasedl válečný kabinet, podle deníku Wall Street Journal může úder přijít ještě dnes.
Trumpův soudce odmítl námitku podjatosti: Právníci exprezidenta žádali, aby se vzdal vedení trestního procesu v New Yorku.
EasyJet pozastavil lety do Izraele: Nízkonákladové aerolinky nebudou do Tel Avivu létat nejméně do neděle, reagují na íránský útok na židovský stát.
Britský mladík chystal útok na festival: Soud ho poslal na 7 let do vězení, trest zahrnuje postih za šíření islamistické teroristické propagandy.
Americké maloobchodní tržby znovu rostly: V březnu obchody meziročně utržily o 0,7 % víc, v únoru to bylo 0,9 %. V lednu oproti předchozímu roku klesly o 1,1 %.
Svědek popsal masakr v Pohodlí: Před soudem v Hradci Králové vypovídal v případu únosu a vraždy muže z Břeclavska.
Prodej vstupenek na olympiádu začne ve středu: Oficiální web her v Paříží je začne nabízet 17. dubna v 10.00, k mání jich bude na 250 tisíc na všechny sporty.
Lipavský předvolal íránského velvyslance: Česká diplomacie vedení země sdělí, že útokem na Izrael překročilo všechny meze a vědomě ohrožuje bezpečnost v regionu.
AVAST dostal pokutu kvůli datůmu uživatelů: Úřad pro ochranu osobních rozhodl, že musí zaplatit 351 mil. Kč za neoprávněné zpracování informací o uživatelích.
Trump stojí v New Yorku před trestním soudem: Líčení začíná výběrem poroty. Exprezident je obžalovaný z manipulací při vykazování peněz za mlčení pornoherečce.
České cestovky zastavily prodej zájezdů do Izraele: V dubnu už je nenabízely, v zemi ani nyní nemají žádné klienty, sdělila jejich asociace ČTK.
Letiště Praha zýšilo zisk: Loni dosáhl 1,5 miliardy korun, oproti době před pandemií stále zaostává, v roce 2019 vykázalo 3 miliardy.
Odbory podají stížnost k Evropské komisi: ČMKOS se domnívá, že zrušení zaručených mezd ve firmách, uvedl její šéf Středula. Podnět pošlou do 14 dnů.
Český tenisový svaz má problém: Nedokázal vrátit Národní sportovní agentuře 29,7 milionu korun za neoprávněně využitou dotaci. Případ jde k fin. úřadu.