deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Římské mozaiky v Anglii: Římské mozaiky nasvědčující existenci antické vily našli archeoloové na místě budoucího marketu v Olney v Buckighamshire
Příští semestr: Děkan Ševčík zrušil ohlášenou přednášku o kritickém myšlení v době nastupující cenzury. Prý ji připraví na zimní semestr
Obnovení provozu: Po uvolění kamionu z přejezdu je obnovený provoz na trati z Tábora do Horní Cerekve v úseku Chýnov - Obrataň.
Česká hrušeň byla jedenáctá: Majestátní dub Fabrykant z polského města Lodž zvítězil s velkým náskokem v anketě o Evropský strom roku.
Trať to Kralup je otevřená: Po došetření tragické nehody je opět otevřená trať z Prahy do Kralup. Vlaky ješttě mohou mít zpoždění.
Vlaky stojí: Kvůli kamionu uvázlému na přejezdu je zastavený provoz na trati z Tábora do Horní Cerekve v úseku Chýnov - Obrataň.
Setkání v květnu: Ukrajinský prezident Zelenkyj při návštěvě japonského premiéra uvedl, že na zasedání G7 v Hirošimě se připojí online.
Marburgský vir: Tanzánie oznámila pět obětí prudce nakažlivé krvácivé horečky. V lednu nemoc zjistili v Rovníkové Guinei.
Měna zpevnila: Koruna posílila vůči euru zpevnila o 17 haléřů na 23,81 Kč/EUR, k dolaru o 27 haléřů na 22,10 Kč/USD.
Burza druhý den rostla: Pražská burza dnes podruhé po sobě vzrostla. Index PX přidal 1,51 procenta na 1344,60 bodu. Rostl ČEZ a banky.
Vyloučen z klubu: Ostravští zastupitelé hnutí ANO ze svých řad vyloučili primátora Macuru. Ten ve středu funkci nesloží.
Posvátná hora a poušť: Za národní památku prohlásil prezident Biden lokalitu v Nevadě. Indiáni z kmeme Mohavů o to žádali desítky let.
Čínská dominance: Prezident Si Ťin-pching před jednáním v Moskvě působil uvolněněji a dominantněji než Putin, tvrdí expert na řeč těla.
Rozbili záchodky a chtěli se prát: Po ligovém duelu se Zlínem zástupci fotbalového Slovácka sčítají škody v sekroru hostů.
Deklarace proti válce bez vítězů: Čínský a ruský prezident podepsali v Moskvě prohlášení odmítající jadernou válku. Nesmí být nikdy rozpoutána, řekli.
Zemětřesení na pomezí: Afghánistánem a Pákistánem podle svědků otřáslo silné zemětření. Mělo sílu kolem 6,5 stupně. Škody zatím nejsou známé.
Prevence dalšch otrav: Ornitologové chtějí labutě v Litovli ochránit před ohrožením botulismem. Relaxační zahrada: Hospic na Svatém Kopečku v Olomouci dostane místo pro posezení a oddech. Morana na voru: V Českém Krumlově vítali jaro u Vltavy.
Podezření z kartelu: Antimonopolní úřady několika zemí prohledaly kanceláře firmy Red Bull. Vyšetřují podezření z kartelového chování.
Zaražené prémie: Švýcarská vláda zastaví vyplácení některých bonusů pracovníkům Credit Suisse převzaté konkurenční UBS.
Hrozba bombou na Manhattanu: Kvůli anonymní výhrúžce museli vyklidit soud právě když mělo začít slyšení k dalším případu exprezidenta Trumpa
Obnova za 370 milionů: Pro přerovský magistrát opraví zchátralou budovu na náměstí. Pronásleduje veslaře: Ornitologové v Plzni marně měsíc loví labuťáka nazývaného Trenér.
Dál od Moskvy: Ukrajina zakázala používání místopisných názvů odkazujících na Rusko. Příslušný zákon schválil ukrajinský parlament.