deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

D2 stojí na 4,5 kilometru: Dálnici ve směru na Brno u Chrlic zablokovala srážka dvou kamionů. Zasahují hasiči.
Německo prodlužuje kontroly na hranicích: Policisté zůstanou na přechodech s Polskem, Českem a Švýcarskem nejméně do 15. prosince. Muž půjde z Jirkova do IKEMu: Pěší výpravou ze severu Čech chce poukázat na tísnivé důsledky dlouhodobé nemoci své manželky. Napadení kvůli duhové vlajce: Českobudějovická policie případ prověřuje jako výtržnictví, změnu právního posouzení po vyhodnocení nevylučuje.
Tragedie v chatové osadě: Jihočeští kriminalisté případ z Českobudějovicku vyšetřují jako vraždu a sebevraždu. Muž měl zabít partnerku, pak sebe.
Investiční podvod: V případě kolem společnosti XIXOIO stíhá policie jednu firmu a dvě osoby. Poškozených jsou tisíce škoda stovky milionů.
Kandidátka komunistů do eurovoleb: Povede ji europoslankyně a šéfka strany Kateřina Konečná, doplní ji Ondřej Dostál a Jan Skalický.
Obvinění z vraždy: Měl se jí dopustit 26letý mladík na 35letém muži v neděli v Krásné Lípě. Útočník je zadržen, policie žádá vazbu.
Rekordní sněhová pokrývka: V Českých Budějovicích napadlo o víkendu nejvíce sněhu za 50 let. V sobotu naměřili meteorologové 41 centimetrů.
Ivan Bartoš bude znovu kandidovat: Ministr místního rozvoje oznámil na stranickém fóru, že se chce lednu obhájit funkci předsedy Pirátů.
Elektronická žádost o důchod: MPSV oznámilo, že lidé, kterým vzniká nárok na penzi, mohou nově využít online formulář.
Zločinecká organizace: Vídeňská prokuratura použila paragraf o členství v zakázané skupině pro stíhání klimatických aktivistů.
Konec pátrání: Dívka, po které v noci začali pátrat středočeští policisté, se v pondělí ráno vrátila domů. Erdogan kritizoval Netanjahua: Turecký prezident o izraleském premiérovi prohlásil, že bude "souzen pro válečné zločiny", píše Reuters.
Návrat ptáků kiwi: V okolí Wellingtonu se "poprvé, co žijící lidé pamatují" vyklubala dvě mláďata ikonického živočicha Nového Zélandu.
Průměrná mzda rostla méně než inflace: Ve 3. čtvrtletí vzrostla meziročně o 7,1 % na 42 658 Kč. Po započtení inflace klesla o 0,8 %, osmý kvartál v řadě.
Teroristický útok na Filipínách: K výbuchu, který zabil čtyři lidi při nedělní mši na jihu země se přihlásil Islámský stát.
Vedení českého parlamentu v Izraeli: V Tel Avivu přistála delegace vedená Markétou Pekarovou Adamovou a Milošem Vystrčilem.
Dražší MHD v Opavě: Od 10. prosince podraží jednotlivá jízda z 15 na 20 korun, za časové jízdenky zaplatí lidé o 10 procent víc.
Záchrana při požáru: Českobudějovičtí hasiči při nočním zásadu v hořícím bytě na sídlišti Máj úspěšně oživovali ženu. Příčinu požáru zkoumají
Zadržení kvůli teroristické propagandě: Policie v italské Brescii na zatkla dvě osoby. Podezírá je z online šíření obsahu spjeného s palestinskými teroristy.
Fiala ve Vídni: Premiér zahajuje návštěvu v rakouské metropoli, přivítal ho spolkový kancléř Karl Nehammer.
Požár kamionu: Nákladní vůz s přívěsem hořel u Parutovic na Přerovsku, zasahovaly 4 jednotky, škoda je 2,5 milionu, příčina v šetření.
Noční výsledky NHL: Pavel Zacha přispěl v NHL jednou přihrávkou k výhře hokejistů Bostonu 3:1 nad Columbusem.
Jižní Korea úspěšně vyzkoušela raketu: Šlo o třetí test nosiče na pevná paliva. Země usiluje o vlastní kosmický program, soupeří se Severem.