Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Čeští turisté zranění na Islandu: Týden po nehodě autobusu jich zůstává v nemocnici 6, dva ještě na JIP, ale jejich stav se zlepšil.
Praha podala trestní oznámení v kauze Dozimetr: Magistrát poukázal na výsledky auditu v dopravním podniku, ukazují podle něj na předražené zakázky.
Italskou hliníkárnou otřásl výbuch: Po havárii v závodu u Bolzana je zraněných osm dělníků, pět je v kritickém stavu, převážně s popáleninami.
ANO chce schůzi kvůli střelbě na fakultě: Hnutí navrhne zřízení vyšetřovací komise, sdělila předsedkyně poslaneckého klubu Alena Schillerová.
Josef Skála podal ústavní stížnost: Bývalý místopředseda KSČM napadl rozsudek, kterým mu soud uložil podmínku za popírání katyňského masakru.
Český zahraničí dluh vzrostl o o 230,6 miliard: Údaje za první čtvrtletí oznámila ČNB. Na celkové výši 4,85 bilionu se podílí 77 % soukromý sektor.
Britský turista zemřel po útoku nožem: Španělská policie potvrdila smrt jednoho muže po incidentu před nočním podnikem v okolí Barcelony.
Ruský letecký útok zabíjel v Doněcké oblasti: Po výbuchu klouzavé bomby v Selydove na východě Ukrajiny zemřeli 2 lidé, 3 jsou zraněni, uvedly úřady.
Bývalého italského fotbalistu zranili lupiči: Do domu 57letého Roberta Biggia u Vicenzy se vloupali, když se díval na zápas národního týmu na Euru v Německu.
ANO změní frakci v europarlamentu: Lídr Andrej Babiš uvedl, že hnutí vystoupí ze skupiny Renew, protože s liberály nemůže plnit svůj program.
Uctili památku Heliodora Píky: Výročí politické vraždy generála a odbojáře připomněl pietní akt před budovou generálního štábu v Praze.
Arménie uznala palestinský stát: Rozhodnutí oznámilo ministerstvo zahraničí.
Nový poslanec složil slib: Vysoškolský učitel Martin Dlouhý vystřídal spolustraníka z TOP09 Ondřeje Koláře, zvoleného do europarlamentu.
V druhém kolem přijímaček neuspělo 1500 žáků: Polovina nepřijatých deváťáků je z Prahy, dalších 205 z jižních Čech.
Hutě Liberty jsou v úpadku: Rozhodl o tom ostravský krajský soud. Firma na sebe podala insolvenční návrh, má pět miliard dluhů po splatnosti.
Frymburk bude léčit rašelinou: Městys na březích Lipna je nově zapsaný v zákoně mezi přírodními léčivými lázněmi.
Hackeři zveřejnili data z londýnské nemocnice: Její provoz narušili kyberútokem, pokusili se o vydírání. Poté na web umístili osobní údaje pacientů.
Kláru Dostálovou vystřídá Aleš Juchelka: Poslanecký klub ANO oznámil nominaci na místopředsedu Sněmovny po nově zvolené europoslankyni.
Chorvatská policie vyšetřuje Čecha: 46letého muže prověřuje v souvislosti s výbuchem auta, který ve čtvrtek zabil dítě a zranil dva lidi, všechny z ČR.
Microsoft je znovu nejhodnotnější firmou na burze: Softwarový gigant s hodnotou 3,2 trilionu dolarů předstihl výrobce čipů nVidii, kterému klesly akcie.
Americká vláda rozšířila povolení Ukrajincům: Nově smí dodané zbraně použít k úderům proti Rusům na jejich území ve všech pohraničních regionech, píše Politico.
Úsvit na Stonehenge přilákal tisíce lidí: Tradiční oslavy slunovratu se u 5 tisíc let starého kamenného kruhu v Anglii účastnilo 15 tisíc návštěvníků.
Petr Pavel se zúčastní piety v Ležákách: Hlava státu na nedělní vzpomínku na vyhlazení obce nacisty zavítá po deseti lety.
Řecko sužují lesní požáry: Hasiči s nimi bojují v okolí Athén, nová ohniska hlásí každých deset minut. Úřady pátrají po žháři.
V Indii přibývá obětí ilegální lihoviny: Ve státu Tamilnadu na jihu země po požití alkoholu z černé palírny zemřelo už 47 osob, přes 100 je v nemocnici.