deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Zřejmě nástražný systém v Horšovském Týně: Byla to hrozná rána, máme strach, hřebíky létaly všude, říkají lidé po výbuchu. Zemřel Jindřich Starý: Plukovníkovi ve výslužbě a bývalému veliteli 22. výsadkového pluku v Prostějově bylo 86 let.
Spotřeba zeleniny v ČR předloni klesla: Konkrétně o desetinu. Každý Čech spotřeboval 87,4 kg. Dle pěstitelů by poptávku povzbudilo snížení DPH z 12 % na nulu.
Vojenský materiál ze strany ČR Ukrajině: Od začátku války poskytlo Česko materiál za 6 miliard Kč, řekla Černochová. Loni to byly vrtulníky či BVP.
Podávání přihlášek na střední školy: Ministr školství prodloužil termín o jeden den do středy 21. února. Původně měl skončit již dnes. Žádost o pomoc: Policie hledá muže z videa. Kvůli krádeži v šatnách sportovního spolku nedaleko centra Olomouce. Změny v Krajské zdravotní: Představenstvo odvolalo generálního ředitele Petra Malého, nahradila jej Taťána Souharová.
Stav podzemních vod v Česku: Je nejlepší od roku 2015, uvedl hydrolog ČHMÚ. Někde se podle něj po několika letech objevila voda ve studnách.
Rozhodnutí soudu v Nizozemsku: Zamítl odvolání Ruské federace proti arbitráži, podle níž země musí vyplatit 50 mld. USD bývalým akcionářům firmy Jukos.
Ministerstvo obrany loni uzavřelo 13 tisíc smluv: Celkem za 110 miliard korun, řekla dnes Černochová. Z toho bylo 12 tisíc smluv za 31 miliard s českými subjekty.
Úleva na odvodech: Dle Jurečky na ní vzniklo 22 000 kratších úvazků pro lidi, kteří posl. rok nepracovali. Státu zaplatili 1,3 mld. Kč.
Sleva na odvodech u kratších úvazků: Konkrétně pro vybrané pracovníky ji využilo loni 25 800 zaměstnavatelů. Úleva činila celkem 876,7 mil. Kč, řekl Jurečka.
Věřil, chtěl, dokázal: Mladík z Valtířova studuje ve světě, našel se v chemii.
Trinity Bank a její zisk před zdaněním: Loni vykázala 801 milionů korun, jde o meziroční pokles o 33 procent. Počet jejích klientů stoupl o 31 procent.
Písečtí kriminalisté dopadli ozbrojeného pachatele: Zloděj s ukradeným revolverem skončil v poutech, má na kontě řadu vloupání.
Pondělní protest zemědělců v Praze: Přijelo na něj kolem 800 traktorů. Ve 14:30 bylo na akci 4000 až 5000 lidí, řekl dnes jeden z organizátorů Jandejsek.
Tragická událost v Praze: Muž vlezl do kontejneru na elektroodpad. Nemohl se dostat ven a zemřel. Kauza Nemocnice Jihlava: Manipulovaly se zakázky za miliony, šlo také o dotace. Naděje z Chrudimi: Studentský film odrazuje teenagery od sebepoškozování. Návštěvnost Českého Švýcarska: Turisté v něm strávili půl milionu nocí, více než před covidem. Myši, špína, odpadky i zápach: Inspekce zavřela hospodu ve Sloupnici.
Do armády vloni vstoupilo 600 vojáků: Podle šéfa generálního štábu Řehky to kvůli situaci ve světě nestačí a bude třeba počty zvýšit.
T-Mobile Czech Rep. má novou generální ředitelku: Od června jí bude viceprezidentka evropského Deutsche Telekomu Melinda Szabó.
Sny o společné evropské armádě: Nepodporujeme je, řekla ministryně Černochová. Nesmí se podle ní tříštit síly a prostředky.
Ukrajina je v první linii obrany, řekla Černochová: V její podpoře musíme pokračovat, dodala ministryně obrany. Na hledání dalších forem podpory podle ní ČR nerezignuje.