deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Strategie omezené pomoci Ukrajině bere za své: Po tancích a protileteckých bateriích jsou na řadě stíhačky F-16. Dodávky jsou jen otázkou času. Nedostatek zubařů na Liberecku: Neláká je ani vlastní ordinace ani městský byt. Mnoho menších vesnic nedokážou pokrýt poptávku občanů.
Důsledky práce z domova: Homeoffice způsobil, že ještě nikdy dříve tolik lidí tak masově nepředstíralo, že dřou, píše polský Gazeta Wyborcza.
Sebevražedný atentátník v Pákistánu: Počet obětí včerejšího útoku na mešitu v Péšávaru stoupl na 89. Zraněných je přes 150 lidí.
ČR si na žebříčku korupce polepšila: Umístilo na 41. příčce ze 180, získalo 56 bodů ze sta možných. Za průměrem EU ale zaostává.
Kandidáti na Nobelovu cena za mír: Převažují osobnosti, které souvisí s konfliktem na Ukrajině či situací v Rusku. Například Zelenskyj, Erdogan či Navalný.
Dnes nás čeká velká oblačnost: Během dne budou místy sněhové přeháňky, pod 400 m i smíšené nebo dešťové. Nejvyšší denní teploty budou 0 až +4 °C.
Zbraně pro Ukrajinu: Spojené státy zemi nedodají bojové letouny F-16, o které Kyjev žádá. Podle Macrona není dodávka stíhaček vyloučená.
Marilyn Manson měl sexuálně obtěžovat nezletilou: Hudebník čelí dalším obviněním ze sexuálního zneužití. Podle žaloby v 90. letech několikrát napadl nezletilou dívku.
Babiš čelí kritice za navádění k hazardu: Schillerová věří, že šéf ANO skutečně poškozeným peníze vrátí, sdělila v rozhovoru s iRozhlasem.
Těžaři ztratili vysoce radioaktivní kapsli: Australská společnost se za ztrátu na 870 km dlouhém úseku západní Austrálie omluvila. Úřady pročesávají silnice.
V Jakartě spálili švédskou vlajku: Před švédským velvyslanectvím se v shromáždili protestující v demonstraci proti spálení koránu ve Stockolmu.
Polsko zvyšuje výdaje na obranu: Tato změna je údajně nutná kvůli válce na Ukrajině. Premiér chce zvýšit vojenský rozpočet z 2,5 % HDP na 4 %.
Španělský soud poslal Maročana do vazby: Muž podezřelý z útoku samurajským mečem ve dvou kostelech na jihu Španělska čelí obvinění z terorismu.
Audit hradní správy: Hrad posunul termín odevzdání jeho výsledku, který si objednal od firmy BDO Audit.
Americký záchranný plán: Podle Bidena ho v Kongresu schválili bez jediného hlasu republikánů. Pomůže hasičům, zdravotníkům i učitelům.
Cena ruské ropy: Ruská vláda zakázala domácím vývozcům ropy a celním orgánům akceptovat cenový strop na ropu zavedený Západem.
Ameriku zasáhnou ledové bouře: Na nebezpečné zimní počasí si bude muset dát pozor 18 milionů lidí od Texasu přes Oklahomu až po Západní Virginii.
Telefonát Pavla a tchaj-wanské prezidentky: Světové agentury tvrdí, že tím vyslal jasný signál, kde stojí. Agentura Reuters to označila za diplomatický převrat.
Tělo sestry našel tři a půl roku po její smrti: Našel ho v květnu roku 2021 v bytě v Surrey. Rodina Laury Winhamové viní z její smrti sociální a psychiatrické služby.
Útočník v bruselském metru: Tři lidi agresor zranil, z toho jednoho vážně, uvedla policie. Zadržený měl v minulosti údajně psychické problémy.
Tanky Ukrajině: 31 slíbených tanků M1 Abrams dodá USA až koncem letošního roku či na začátku roku příštího, uvádí TWP.
Kojenec zemřel měsíc po vrácení k matce: Dítě z Ohia bylo nedávno obětí únosu. Zemřelo v sobotu po převozu do nemocnice. Příčinu smrti policie neuvedla.
Střelba v kalifornském městě Half Moon Bay: Motivem k masové střelbě mohl podle prokurátora být účet za opravu v hodnotě 100 dolarů, tedy necelých 2 200 korun.
Nejlepší restaurace na světě zavírá: Kodaňský gastropodnik Noma oznámil, že skončí. Oficiálně zavírá proto, že se jeho chod ekonomicky nevyplácí.