„Šimon právě nastoupil na katedru režie a začal moderovat na Radiu Wave. Naše společná kamarádka mi o něm vyprávěla, protože jsem tam v té době začala externě točit příspěvky, a nechápala, že se ještě neznáme: On ví taky všechno o Britney Spears! A měla pravdu,“ vzpomíná tvůrkyně podcastu Hanka Trojánková Biriczová.

Vysílat spolu začali před sedmi lety a první vysílání si Šimon pamatuje velmi zřetelně: „Hanka totiž napsala velice podrobný scénář, který mi vytiskla a donutila ho číst na mikrofon.“

Pokleslost s respektem

Hanka už naštěstí změnila strategii, už dobře ví, že Šimon je talent – moderuje živá vysílání a obecně nemá trému mluvit před lidmi.

„Já na trému naopak celý život trpěla. Každopádně to se mnou vydržel a dneska se připravujeme oba často už jen v duchu," konstatuje moderátorka.

K „pokleslým“ tématům se oba tvůrci snaží ze zásady přistupovat s respektem.

„Myslím, že i proto nás poslouchá a na sociálních sítích sleduje hodně českých celebrit i influencerů, což nás moc těší. Nejsme snad nikdy zlí, ale zase jsme spravedliví a chceme, aby se s námi lidi hodinu týdně bavili bez výčitek. Inspirovalo nás, že podobný podcast v českém éteru není,“ říká Šimon.

Kmotrou podcastu je Britney 

A jaké kauzy je nejvíc zajímají? Hanku rozhodně zmíněná Britney Spears. Říká o ní dokonce, že tahle americká zpěvačka je kmotrou Kompotu, jen o tom bohužel neví. „Mojí spirituální sestrou je Kim Kardashian West, které láskyplně přezdíváme Kákávéčko. Je to trochu smutné, ale o Kardashianových bych mohla napsat dizertační práci," směje se moderátorka Hana.

To Šimon je expert na všechny franšízy reality show RuPaul’s Drag Race nebo soutěž Survivor a velmi ho baví americké televizní a filmové skandály. Nezapomínají ale ani na české stálice, jako jsou Patrasovi, Gregorovi nebo Vémolovi.

Na natáčení se Hanka se Šimonem scházejí každé pondělí v Českém rozhlase, aby od 19.00 podcast nahráli v živém vysílání. „S přípravou je to jak kdy. Někdy nás téma nadchne a máme ji velmi podrobnou, což se Hance stává u kauz z minulosti, jako bylo například vzpomínání na seriály Divoký anděl nebo Škola zlomených srdcí," dodává Šimon Holý, který je také úspěšným režisérem.

Vyhnout se kuchařkám celebrit

Jindy si naposíláme články z novin a posty ze sociálních sítí a improvizujeme,“ říká Šimon s tím, že občas mezi nimi dojde k drobné třenici.

„Posledním sporem bylo téma kuchařek celebrit. Hanku to nebavilo a snažila se mu několikrát vyhnout. Nakonec jsem si ho prosadil a myslím, že to byl pěkný díl. Vyšlo během něj totiž najevo, že si ty kuchařky Hanka ráda kupuje,“ říká modrátor.

Do většího povědomí se Kompot dostal po dvou letech vysílání a od roku 2017 pořádá živou akci Kompot Song Roku.

„Zatím jsme sál vždy vyprodali, což je pro nás měřítko, že to lidi baví. Náš největší úspěch je, že nás ještě nezrušili,“ říká Šimon.