více >>

Lidé se budou bavit na městských slavnostech

Akce již skončila

Jedno město, dvě velké scény a tři dny plné programu s největšími hvězdami českého a polského hudebního nebe. Od pátku 14. do neděle 16. června bude Těšín patřit každoročním oslavám Svátku tří bratří.
Slavnostní zahájení proběhne na mostě Přátelství, kde bude připraven tradiční těšínský štrúdl. Ještě předtím se ale na náměstí v Českém Těšíně představí žáci ZUŠ Pavla Kalety a rovněž Reprezentační soubor písní a tanců PZKO OLZA. Z hraničního mostu se průvod vydá na Rynek v Cieszynie, kde si všichni připomenou legendu o založení města.
Na náměstí ČSA se v pátek představí kapela Schelinger revival band Ostrava, vystoupí zpěvák Václav Noid Bárta & Bekbek Clan, dorazí legendární slovenská rocková kapela Tublatanka a večer zakončí kapela Mandrage.
V sobotu potěší starší ročníky slovenská skupina Progres známá z TV Šlágr. Mladší generaci rozproudí slovenská zpěvačka a raperka Sima. Večer bude patřit Lence Filipové a o rockový závěr se postarají kapely TH!Sa Desmod.
Třetí den Svátku tří bratří bude patřit Kultuře regionu. Představí se folklórní soubory a spolky, které udržují tradice svých národnostních menšin a svým vystoupením nám přiblíží jejich historii a zvyky. Kulturní program bude probíhat i polské části města. (toj)

od  14. 6.  (15:00)
do  16. 6.  (22:00)
Český Těšín
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ