KDY: 6. až 7. září
KDE: Havířov

Na rozdíl od Sweet mají Amaranthe za sebou teprve několik desek, už tak se ale českému publiku zapsali především jako nadějný elektronický metal, který byl navíc k vidění také na kultovním festivale Masters of Rock.

Jako zástupci tvrdšího odvětví se představí dále kapela Pretty Maids, elektronickou hudbu pak zastoupí Clean Bandit a pop italský zpěvák Umberto Tozzi. Nebude chybět ani tuzemská hudba. Tu rozezní kapely Desmod, Mig 21, Tři sestry nebo Traktor a zpěvák Michal Hrůza se svou skupinou.

Havířovské slavnosti se zapsaly do historie jako každoroční velká oslava hudby a zábavy, na kterou se sjíždí nejenom Havířované, ale také lidé z daleka, kteří zkrátka chtějí vidět svou oblíbenou kapelu – to v případě největších hvězd, které každoročně na Havířovské slavnosti jezdí.

V minulosti jsme tak mohli v případě zástupců tvrdší hudby v Havířově slyšet kapely Within Temptation nebo Epica, v případě té jemnější zpěváka Jamese Blunta. Havířovské slavnosti se uskuteční v pátek 6. září a v sobotu 7. září v areálu Městské sportovní haly. Více informací na webu města či facebookových stránkách celé akce.