více >>

Kino Art uvede festivalové snímky

Akce již skončila

Karviná - Po prázdninové přestávce pokračuje v malém sále MěDK v Karviné Kino Art, jehož dramaturgové tentokrát nabídnout tři výrazné filmy, který byly premiérově promítány letos v červenci na MFF v Karlových Varech. Prvním snímkem je dokument režiséra Víta Klusáka s názvem Svět podle Daliborka. Jeden z nejdiskutovanějších, nejvtipnějších a nejkontroverznějších českých dokumentů poslední doby portrétuje obyčejného českého „něžného neonacistu“ Dalibora K. z Prostějova. Činí tak ale divácky přístupným způsobem, který chladným nenechá skutečně nikoho.  Film můžete vidět v sobotu 16. září od 19 hodin.

V pátek 22. září pak Kino Art promítá nový erotický thriller známého francouzského režiséra Françoise Ozona Dvojitý milenec, který kromě zajímavého skloubení psychoanalýzy s fenoménem dvojčat, zaujme i formální stránkou, která vzdává hold legendárním filmům jako Rosemary má děťátko nebo Základní instinkt.

V pátek 29. září se promítá rovněž poetický snímek Václava Kadrnky Křižáček, který v Karlových Varech získal hlavní cenu – Křišťálový glóbus pro nejlepší film. V hlavní roli snímku na motivy básně Jaroslava Vrchlického exceluje Karel Roden.

od  16. 9.  (19:00)
do  29. 9.  (19:00)
Karviná
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ