více >>

Lutena aneb restaurace i penzion v jednom

Restaurace a penzion Lutena sen achází se v Dolní Lutyni, poblíž měst Bohumín, Orlová a Karviná. Obec, rozprostírající se v nížině řeky Olše, byla dle úsudků archeologů obydlená už v pozdní době kamenné, tedy před více než 5000 lety.

První písemná zmínka o  místě s latinským názvem „Luthina“ pochází z roku 1305 a váže se k soupisu desátků vratislavského biskupství. V průběhu staletí nesla obec mnoho názvů v souvislosti s historickými událostmi, které měnily její ráz – od Luthiny, Luthynie Theutonicum, Teuto Lutynie, Lutuny, Deutsche Leute a Deutschleithen, přes Luten, odkud pochází název podniku, až po název Dolní Lutyně oficiálně uznaný a úředně potvrzený po skončení druhé světové války.

Restaurace a Penzion Lutena je místem, kde můžete ochutnat řadu vybraných specialit. Je vhodná nejen pro příjemné posezení na klasickém obědě či večeři, ale spolu s bezproblémovým parkováním nabízí ty nejlepší podmínky pro pořádání oslav, svateb, firemních akcí, prezentací, školení apod. V letních měsících se přímo nabízí využití velké terasy a zahrádky.

Pro návštěvníky je k dispozici i ubytování v horních patrech - více na www.lutena.cz

Karvinská 1234, Dolní Lutyně
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ