Sociální demokraté získali v Karviné 51,23 procenta, druhé ANO 2011, kterému aktuálně patří více jak 23 procent hlasů místních voličů. Třetí je SPD se ziskem 9,4 procenta hlasů (čtyři mandáty). V zastupitelstvu budou také komunisté a dva zástupci koalice SPOLU. Naopak propadli Piráti a STAN, kteří získali 3,36, resp. 1,65 procenta.

Sociální demokraté v Bohumíně potvrdili svoji pevnou pozici a opět vyhráli komunální volby ve městě. Ve třiadvacetičlenném zastupitelstvu mají 15 mandátů, když získali 57,47 procenta hlasů. Lídr kandidátky Petr Vícha zřejmě bude opět starostou.

Druhé skončilo hnutí ANO, když dosáhlo přes 20 procent a získalo 5 mandátů. Třetí nejsilnější stranou v Bohumíně je SPD s výsledkem 9,03 a SPOLU 7,21 procenta. SPD má dva mandáty, SPOLU jeden. Do zastupitelstva se nedostali komunisté ani Piráti.

Sčítání hlasů v prezidentských volbách. Ilustrační foto
VOLBY 2022: ČSSD v Bohumíně, ANO v Českém Těšíně a v Orlové

"Voliči v Bohumíně opět vsadili na poctivou místní práci, která jde ve městě vidět. Vnímáme to jako závazek pokračovat v nastartovaných projektech v oblasti zdravotnictví, bezpečnosti, dopravy, ekologie i volného času,“ prohlásil bezprostředně po definitivním součtu hlasů starosta města a lídr kandidátky ČSSD Petr Vícha, který zastává post starosty už 28 let a s největší pravděpodobností bude pokračovat ve funkci další čtyři roky.

Jak podotkl, na výsledcích voleb v Bohumíně se odrazila i aktuální celospolečenská nálada ovlivněná ekonomickou a energetickou krizí, razantním zdražováním a stále rostoucí inflací. „Poprvé tak bude mít město v rozhodovacích orgánech i dva zástupce SPD,“ okomentoval nečekaný výsledek strany, která si v bohumínských komunálních volbách odbyla svou premiéru.Před čtyřmi lety obdržela ČSSD v Bohumíně 57,11 procenta hlasů, letos 57,47.